---------------------------------------------------------------------

Mösatrövet 2007 Lördag                            sö 2007-10-07 08:11

Resultat

----------------OE2003 Sverige © Stephan Krämer 2007-----------------

 

   Pl Namn                    Klubb                          Tid Tvlmärke

 

 

 

H80  (11)     

 

    1 Bengt Borg              Göteborg-Majorna OK          33:26 G       

    2 Evald Gustavsson        IK Trenne Ullared            34:10 G       

    3 Mats Lomås              OK Tranan                    36:54 G       

    4 Arne Davidsson          Ulricehamns OK               40:31 S       

    5 Stig Engström           OK Skogshjortarna            43:01 S       

    6 Hugo Krause             Tolered-Utby Ol-klubb        53:35         

    7 Hugo Ahldén             FK Friskus Varberg         1:11:40         

 

      Holger Johansson        Nitta IF                  Ej godk.         

      Yngve Hederström        OK Skogshjortarna         ej start         

      Bengt Olausson          OK Orinto                 ej start         

      Arne Jörlid             Toarps OK                 ej start         

 

 

 

H75  (10)     

 

    1 Helmer Ekberg           Ätrans IF                    34:55 G       

    2 Bertil Johansson        Markbygdens OK               35:46 G       

    3 Björn Broman            Göteborg-Majorna OK          38:33 G       

    4 Sten Carlsson           Sävedalens AIK               40:42 S       

    5 Lasse Olsson            IK Trenne Ullared            41:13 S       

    6 Carl-Henrik Hallberg    IK Uven                      44:37 S       

    7 Göte Johansson          OK Tranan                    50:09 B       

 

      Sven Andersson          OK Stigen                 Ej godk.         

      Lars Gunnar Enström     OK Tranan                 Ej godk.         

      Jan Jönsson             Falkenbergs OK            ej start         

 

 

 

H70  (11)     

 

    1 Håkan Skogum            Markbygdens OK               24:11 G       

    2 Ragnar Collryd          Bredaryds SOK                28:23 S       

    3 Ingemar Alfredsson      IK Uven                      28:31 S       

    4 Ingemar Holmberg        IF Hagen                     30:01 S       

    5 Harry Söderberg         FK Friskus Varberg           35:18 B        

    6 Peo Bengtsson           OK Pan-Kristianstad          35:19 B       

    7 Sten Johansson          OK Kullingshof               36:30 B       

    8 Bo Hagborg              Skene Sim o IS               44:07         

 

      Karl-Eric Wannberg      IK Omega                  ej start         

      Lennart Bernhed         Tolered-Utby Ol-klubb     ej start         

      Lennart Östanbäck       Markbygdens OK            ej start         

 

 

 

H65  (23)     

 

    1 Lars Finbom             OK Landehof                  23:13 G       

    2 Erland Ling             Jönköpings OK                24:48 G       

    3 Ronny Andersson         OK Skogshjortarna            27:44 S       

    4 Olle Hermansson         IK Ymer                      28:40 S        

    5 Gunnar Karlsson         Ätrans IF                    31:24 S       

    6 Kurt Larsson            OK Nackhe                    32:19 S       

    7 Rune Spetz              Nitta IF                     32:24 S       

    8 Harry Lundström         OK Löftan                    33:53 S       

    9 Lars-Åke Larsson        OK Tranan                    34:56 B       

   10 Karl-Axel Johansson     IK Uven                      36:43         

   11 Björn Arnesson          Markbygdens OK               37:11         

   12 Bengt Hansson           OK Löftan                    37:37         

   13 Allan Sunnergren        Hjärnarps GH OL              41:03         

   14 Tore Andersson          IK Trenne Ullared            41:53         

   15 Willy Svensson          Kinnaströms SK               45:06         

   16 Olle Petersson          Frölunda OL                  45:19         

   17 JB Larsson              OK Löftan                    50:13         

 

      Gunnar Bylund           Rydboholms SK             Ej godk.         

      Mats-Erik Andersson     Ulricehamns OK            Ej godk.         

      Alf Kjellberg           Bredareds IF              ej start         

      Gösta Drotz             Hestra IF                 ej start          

      Lennart Nyman           Hestra IF                 ej start         

      Sten Arvidsson          Toarps OK                 ej start         

 

 

 

H60  (27)     

 

    1 Kalle Johansson         OK Skogshjortarna            25:00 G       

    2 Henry Djurbäck          Kinnaströms SK               25:31 G       

    3 Torbjörn Wikström       OK Orinto                    26:13 G       

    4 Dag Lorén               OK Frisene                   26:32 G       

    5 Ingemar Lindblom        IFK Göteborg                 28:25 S       

    6 Lars-Göran Molin        Markbygdens OK               28:38 S       

    7 Göran Bengtsson         Tockarps IK                  28:59 S       

    8 Lennart Carlström       OK Landehof                  29:21 S        

    9 Lars Tuvesson           Ulricehamns OK               29:51 S       

   10 Kenneth Aronsson        Markbygdens OK               30:34 S       

   11 Anders Björnberg        Frölunda OL                  30:36 S       

   12 Kurt Bodin              Gällstads IF                 30:45 S       

   13 Rune Eliasson           Falkenbergs OK               30:57 S       

   14 Lennart Gustavsson      IK Uven                      31:28 S       

   15 Bengt-åke Svensson      IK Ymer                      31:41 S       

   16 Lars-Erik Gadde         Göteborg-Majorna OK          33:32 S       

   17 Roland Nilsson          Falköpings AIK OK            35:02 B       

   18 K-G Däldehög            Fjärås AIK                   35:40 B       

   19 Pär-Erik Johansson      Markbygdens OK               36:35 B       

   20 Kjell-Åke Isaksson      OK Skogshjortarna            36:56 B       

   21 Leif Björkman           IK Ymer                      37:13 B       

   22 Erling Svensson         IK Trenne Ullared            40:18         

   23 Arne Bigsten            FK Herkules                  53:10         

 

      Björn Ahlnér            Göteborg-Majorna OK       Ej godk.         

      Bengt Nilsson           Hestra IF                 Ej godk.         

      Bertil Ingemarsson      Hestra IF                 Ej godk.         

      Bengt Mattsson          OK Orinto                 Ej godk.         

 

 

 

H55  (23)     

 

    1 Carl-Henry Andersson    OK Orinto                    29:41 G       

    2 Ove Thorsson            IK Trenne Ullared            30:16 G       

    3 Olle Adolfsson          Lerums SOK                   30:47 G       

    4 Toivo Pentonen          Hestra IF                    31:39 G       

    5 Björn Engström          Lerums SOK                   31:57 G       

    6 Rolf Olofsson           FK Friskus Varberg           32:05 G       

    7 Stig Johansson          Bredaryds SOK                32:09 G       

    8 Åke Johansson           Rydboholms SK                32:26 G        

    9 Kent Eriksson           IFK Göteborg                 33:13 S       

   10 Sven-Olof Larsson       Växjö Allmänna IS            33:16 S       

   11 Anders Davidson         Markbygdens OK               33:54 S       

   12 Kent Ivarsson           OK Skogshjortarna            34:36 S       

   13 Tommy Westerberg        IF Hagen                     37:29 S       

   14 Gert Ivarsson           OK Skogshjortarna            37:55 S       

   15 Lars Österberg          Sävedalens AIK               40:58 S       

   16 Thomas Petersson        Vaggeryds SOK                41:21 S       

   17 Göran Larsson I         OK Kompassen                 50:08         

 

      Kjell Martinsson        OK Tranan                 Ej godk.         

      Bill Schölin            Tockarps IK               Ej godk.         

      Sven-Erik Bodin         Gällstads IF              ej start         

      Anders Mohlin           IK Stern                  ej start         

      Leif Rylander           Markbygdens OK            ej start         

      Sven-Erik Molander      Tolered-Utby Ol-klubb     ej start         

 

 

 

 

H55 MOTION  (3

 

    1 Rune Jungbjer           Göteborgs Skidklubb          47:47 S       

    2 Per-Arne Svensson       Ulricehamns OK               49:11 S       

 

      Sten Helmertz           FK Herkules               ej start         

 

 

 

H50  (17)     

 

    1 Tomas Georgsson         OK Nackhe                    26:17 G       

    2 Björn Pettersson        Ulricehamns OK               27:02 G       

    3 Ingemar Björkman        Göteborg-Majorna OK          28:55 G       

    4 Björn-Olof Waldemarsson OK Nackhe                    30:28 S       

    5 Mats Strandhagen        Göteborg-Majorna OK          31:39 S       

    6 Torbjörn Olsson         Göteborg-Majorna OK          34:24 S       

    7 Hans Ekberg             Trollhättans SOK             34:36 S       

    8 Kjell Ehrencrona        IFK Göteborg                 35:44 S       

    9 Per-Anders Enenge       Bredareds IF                 36:11 S       

   10 Bengt Arnesson          IK Dran                      36:31 S       

   11 Bengt Nilsson           Göteborg-Majorna OK          41:14         

   12 Bo Hermansson           Göteborg-Majorna OK          43:40         

   13 Krister Caarp           SOK 68                       51:51         

   14 Stig-Ove Djurbäck       Kinnaströms SK               54:03         

 

      Ulf Palmér              Ulricehamns OK            Ej godk.         

      Bengt Jonasson          Göteborg-Majorna OK       ej start         

      Sören Kaspersson        Markbygdens OK            ej start         

 

 

 

H45  (15)     

 

    1 Lennart Josefsson       Rydboholms SK                27:32 G       

    2 Per Gottfridsson        SOK 68                       28:43 G       

    3 Ulf Wallin              Sjövalla FK                  31:06 S       

    4 Björn Östman            Göteborg-Majorna OK          31:48 S       

    5 Björn Lindau            Tolered-Utby Ol-klubb        32:03 S       

    6 Andrew Lago             Göteborg-Majorna OK          32:04 S       

    7 Clas Johansson          Bredareds IF                 32:10 S       

    8 Thomas Attfors          Tolered-Utby Ol-klubb        32:41 S       

    9 Magnus Wide             FK Herkules                  34:16 S       

   10 Stig Larsson            Göteborg-Majorna OK          35:22 S       

   11 Bertil Thomas           Lerums SOK                   37:38 S       

   12 Stefan Sjöblom          Frölunda OL                  37:55 S        

   13 Per-Olof Eliassson      SOK 68                       39:20 S       

   14 Christer Mannfolk       Ulricehamns OK               40:03 B       

   15 Jonas Karlsson          Markbygdens OK               45:26         

 

 

 

H45 MOTION  (1

 

      Ulf Skogman             Kinnaströms SK            ej start         

 

 

 

H40  (17)     

 

    1 Kristian Palm           IK Hakarpspojkarna           26:29 G       

    2 Bertil Åkesson          Markbygdens OK               27:44 G       

    3 Bengt Johansson         FK Friskus Varberg           29:19 G       

    4 Peter Nilsson           OK Tranan                    30:14 S       

    5 Henry Larsson           Bredareds IF                 30:30 S       

    6 Tommy Bäck              OK Kullingshof               33:13 S       

    7 Jim Axmalm              Sävedalens AIK               33:28 S       

    8 Mikael Jungbjer         Göteborgs Skidklubb          34:42 S       

    9 Johan Falk              Ulricehamns OK               36:23 S       

   10 Per-Anders Axelsson     Markbygdens OK               44:31         

   11 Leif Hagman             IK Uven                      47:26         

 

      Ingmar Johansson        FK Friskus Varberg        ej start         

      Jonatan Börjesson       Hestra IF                 ej start         

      Thomas Strandfors       IK Uven                   ej start         

      Johan Mars              Markbygdens OK            ej start         

      Mikael Johansson        OK Nackhe                 ej start         

      Björn Andersson         Bredaryds SOK             ej start         

 

 

 

H35  (5)      

 

    1 Fredrik Ask             Markbygdens OK               41:24 G       

    2 Johan Lundblad          Kinnaströms SK               51:16 S        

    3 Johan Hansson           OK Löftan                    56:42 S       

 

      Magnus Homann           Frölunda OL               ej start         

      Christer Casselsjö      OK Kolmården              ej start         

 

 

 

H21  (31)     

 

    1 Mikael Olofsson         IFK Göteborg                 29:14 G       

    2 Magnus Olofsson         FK Friskus Varberg           29:26 G       

    3 Mikael Andersson        IK Hakarpspojkarna           31:53 G       

    4 Rickard Pentonen        Hestra IF                    32:23 G       

    5 Thomas Asp              IFK Göteborg                 32:37 G       

    6 Christian Arnesson      Ulricehamns OK               32:49 G       

    7 Rico Heljskov Mogensen  St.Binderup OK               33:14 S        

    8 Lennart Bengtsson       Falkenbergs OK               36:53 S       

    9 Erik Bengtsson          FK Åsen                      36:55 S       

   10 Stefan Lund             OK Skogshjortarna            36:56 S       

   11 Magnus Hansson          OK Löftan                    37:03 S       

   12 Simon Larsson           Markbygdens OK               37:23 S       

   13 Thomas Josarp           FK Friskus Varberg           37:36 S       

   14 Vidar Faxén             Sävedalens AIK               37:50 S       

   15 Mikael Lundqvist        Falkenbergs OK               38:24 S       

   16 Markus Hermansson       IK Ymer                      38:50 S       

   17 Anton Udd               Markbygdens OK               41:14 S       

   18 Peter Asp               IFK Göteborg                 41:19 S       

   19 Andreas Skymberg        OK Tyr                       47:44         

   20 Ales Kozumplik          Aalborg OK                   47:58         

   21 Claus Bobach            Aalborg OK                   48:37         

   22 Magnus Eliasson         FK Friskus Varberg           55:31         

 

      Johan Samuelsson        Halmstad OK               Ej godk.         

      Stefan Månsson          OK Löftan                 Ej godk.         

      Torbjörn Johansson      Bredaryds SOK             ej start         

      Mats Gustavsson         FK Friskus Varberg        ej start         

      Martin Jönsson          FK Friskus Varberg        ej start         

      Daniel Andreas Wernerss Göteborg-Majorna OK       ej start         

      Fredrik Sundström       Hestra IF                 ej start         

      Klas Dalberg            Södertälje-Nykvarn OF     ej start         

      Björn Arnesson          Ulricehamns OK            ej start         

 

 

 

H18  (4)      

 

    1 Lasse Grön              Mariager Fjord OK            29:11 G       

    2 Bjarke Boserup          Aalborg OK                   36:50 S       

    3 Johan Gottfridsson      SOK 68                       37:27 S        

    4 Peter Vestergaard Sören Aalborg OK                   47:31         

 

 

 

H16  (15)     

 

    1 Linus Falk              Ulricehamns OK               26:56         

    2 Jesper Nilsson          Ulricehamns OK               27:31         

    3 Albert Skaar            Ryda SK                      29:01         

    4 Adam Georgsson          OK Nackhe                    31:50         

    5 Christoffer Andersén    IK Gandvik                   34:18         

    6 Markus Eliasson         SOK 68                       35:11         

    7 Daniel Samuelsson       IK Trenne Ullared            35:17         

    8 Carl Lindau             Tolered-Utby Ol-klubb        38:57         

    9 David Johansson         Rydboholms SK                41:34          

   10 Hugo Engström           Lerums SOK                   49:17         

 

      Viktor Hofmann          FK Herkules               Ej godk.         

      Petter Jonasson         Göteborg-Majorna OK       ej start         

      Dan Börjesson           Hestra IF                 ej start         

      John Börjesson          Hestra IF                 ej start         

      Johan Attfors           Tolered-Utby Ol-klubb     ej start         

 

 

 

H14  (10)     

 

    1 Simon Skogman           Markbygdens OK               23:51         

    2 Pontus Karlsson         Markbygdens OK               26:22         

    3 Simon Samuelsson        IK Ymer                      27:40         

    4 Måns Östman             Göteborg-Majorna OK          28:28          

    5 Rasmus Bäck             OK Kullingshof               29:50         

    6 Robin Höglund           FK Herkules                  29:59         

    7 Martin Johansson-Ahlber Hestra IF                    40:44         

    8 Mattias Steisner        Tolered-Utby Ol-klubb      1:15:48         

 

      Niklas Helmertz         FK Herkules               ej start         

      Johan Gunnarsson        Lerums SOK                ej start         

 

 

 

H12  (8)      

 

    1 Anton Nilsson           OK Tranan                    24:45         

    2 Tobias Pentonen         Hestra IF                    31:11         

    3 Petter Östman           Göteborg-Majorna OK          31:34         

    4 Klas Udd                Markbygdens OK               35:32         

    5 Alexander Pihl          SOK 68                       35:53         

    6 Jakob Ekman             FK Friskus Varberg           46:32         

    7 Jesper Mattsson         Göteborg-Majorna OK          57:44         

 

      Anton Mohlin            IK Stern                  ej start         

 

 

 

H10  (5)      

 

    1 Emil Johansson          Bredareds IF                 21:15         

    2 Felix Axelsson          Markbygdens OK               21:57         

    3 Johan Svensson          Markbygdens OK               27:44         

    4 Daniel Pihl             SOK 68                       34:00         

    5 Tobias Hörgård          Fjärås AIK                   55:17         

 

 

 

D75  (3)      

 

    1 Anna-Lisa Berglund      Sävedalens AIK               41:34 G       

    2 Anna-Lisa Andersson     IK Trenne Ullared            57:29 S       

 

      Karin Jönsson           Falkenbergs OK            ej start         

 

 

 

D70  (10)     

 

    1 Inger Hallberg          IK Uven                      32:15 G       

    2 Ruth Gustavsson         IK Trenne Ullared            35:15 G       

    3 Marianne Petersson      Frölunda OL                  35:59 G       

    4 Marianne Höglund        FK Herkules                  36:06 G       

    5 Anne-Marie Carlsson     Sävedalens AIK               40:32 S       

    6 Inga-Lisa Johansson     Fjärås AIK                   43:28 S       

    7 Gudrun Wallin           Kinnaströms SK               44:01 S       

 

      Anita Andersson         Fjärås AIK                ej start         

      Maija Drotz             Hestra IF                 ej start         

      Eva Falk                IK Stern                  ej start         

 

 

 

D65  (13)     

 

    1 Ulla Lindhe             IK Stern                     25:06 G       

    2 Birgit Smedberg Nilsson Hestra IF                    29:26 S       

    3 Gudrun Broman           Göteborg-Majorna OK          32:53 S       

    4 Vivi-Anne Bylund        Rydboholms SK                34:49 S       

    5 Barbro Vallin           Kungälvs OK                  35:30 S       

    6 Hildur Olsson           IK Trenne Ullared            47:54         

    7 Ing-Mari Larsson        OK Löftan                    49:17         

    8 Margareta Holmberg      IF Hagen                     54:33         

    9 Inger Bylander          Svenljunga OK                58:17         

 

      Mariann Kjellberg       Bredareds IF              ej start         

      Gunnel Börjesson        IK Uven                   ej start          

      Lisbeth Bernhed         Tolered-Utby Ol-klubb     ej start         

      Gunni Ekberg            Ätrans IF                 ej start         

 

 

 

D60  (17)     

 

    1 Gunnel Svensson         IK Ymer                      29:21 G       

    2 Britta Larsson          OK Frisene                   33:37 S       

    3 Marie-Louise Lundström  OK Löftan                    35:10 S       

    4 Birgit Ekman            Ulricehamns OK               35:18 S       

    5 Britt Rangert           Växjö Allmänna IS            35:28 S       

    6 Ulla Ling               Jönköpings OK                37:34 S       

    7 Kerstin Spetz           Nitta IF                     37:50 S       

    8 Ingrid Rex Wallström    IK Uven                      40:46 S       

    9 Ingrid Hermansson       IK Ymer                      41:11 S       

   10 Inga Gustavsson         IK Uven                      41:39 S       

   11 Marita Johansson        Markbygdens OK               45:35         

   12 Birgitta Parkner        OK Landehof                  47:01         

 

      Ulla Björkman           IK Ymer                   Ej godk.         

      Gunborg Gustafsson      Borås GIF                 j fullf.         

      Rosa Johansson          IK Uven                   ej start         

      Anna-Lena Nyth          OK Orinto                 ej start         

      Monica Larsson          OK Tranan                 ej start         

 

 

 

D55  (11)     

 

    1 Britt-Marie Larsson     SOK 68                       27:10 G       

    2 Ann-Marie Holmström     IK Gandvik                   28:14 G       

    3 Anita Andersson         OK Skogshjortarna            29:06 G       

    4 Inger Holmstrand        Herrljunga SK Skid o OL      30:22 G       

    5 Karin Axelsson          IK Uven                      31:28 S       

    6 Lotta Börjesson         Sävedalens AIK               37:35 S       

    7 Karin Larsson           OK Kompassen                 41:03 B       

    8 Gun-Britt Skoglundh     Markbygdens OK               42:33         

    9 Monica Ivarsson         OK Skogshjortarna            43:40         

   10 Eva Svensson            Ulricehamns OK               50:17         

   11 Turid Petersson         Vaggeryds SOK              1:02:13         

 

 

 

D55 MOTION  (2

 

    1 Inger Eismark           IFK Göteborg                 41:54 S       

    2 Eva-Maj Johansson       Fritsla VIK                  49:46 S       

 

 

 

D50  (10)     

 

    1 Marianne Klasson        Ulricehamns OK               31:05 G        

    2 Monica Martinsson       OK Tranan                    32:33 G       

    3 My Engström             Lerums SOK                   35:23 G       

    4 Anne Johansson          OK Tranan                    36:06 S       

    5 Marianne Thorsson       IK Trenne Ullared            39:26 S       

    6 Ewa Arnesson            IK Dran                      41:30 S       

    7 Siv Larsson             Växjö Allmänna IS            43:39 S       

    8 Marita Larsson          Markbygdens OK               50:29         

    9 Margareta Schölin       Tockarps IK                  53:04         

   10 Berit Ivarsson          OK Skogshjortarna            53:59         

 

 

 

D45  (14)     

 

    1 Maria Halvarsson        Fjärås AIK                   25:26 G        

    2 Anne Udd                Markbygdens OK               27:02 G       

    3 Elisabeth Strandhagen   Göteborg-Majorna OK          28:09 G       

    4 Christina Söderblom     Ätrans IF                    28:35 G       

    5 Lisa Andersson          Ulricehamns OK               36:40 S       

    6 Agneta Johansson        Rydboholms SK                37:55 B       

    7 Monica Knutsson         Sävedalens AIK               38:58 B       

    8 Gunilla Persson         Ätrans IF                    40:12         

    9 Leila Ljunggren         Markbygdens OK               44:21         

   10 Gudrun Wadman           Göteborg-Majorna OK          51:31         

 

      Elisabet Månsson        OK Löftan                 Ej godk.         

      Katarina Ström          Hestra IF                 ej start         

      Silke Klick             IK Stern                  ej start         

      Maria Olsson            Lerums SOK                ej start         

 

 

 

D45 MOTION  (1

 

      Karin Helmertz          FK Herkules               ej start         

 

 

 

D40  (6)      

 

    1 Susanne Johansson       Fjärås AIK                   40:24 G       

    2 Gunnel Svensson         OK Tranan                    41:52 G       

    3 Monika Johansson        Bredareds IF                 45:46 G       

 

      Jenny Homann            Frölunda OL               ej start         

      Lena Johansson          OK Nackhe                 ej start         

      Frida Mannfolk          Ulricehamns OK            ej start         

 

 

 

D35 MOTION  (1

 

      Ann Strandfors          IK Uven                   ej start         

 

 

 

D21  (18)     

 

    1 Hanna Palm              IK Hakarpspojkarna           29:39 G       

    2 Laila B Höglund         FK Herkules                  31:07 G       

    3 Marina Axelsson         Markbygdens OK               36:54 S       

    4 Hanna Mattsson          IK Uven                      37:19 S       

    5 Ida Petersson           IK Hakarpspojkarna           37:43 S       

    6 Åsa Nordberg            Göteborg-Majorna OK          37:55 S       

    7 Emelie Unosson          Bredareds IF                 38:01 S       

    8 Caroline Jönsson        FK Friskus Varberg           38:10 S       

    9 Lena Larsson            Göteborg-Majorna OK          38:21 S       

   10 Mette Petersson         Vaggeryds SOK                38:28 S       

   11 Sofie Pettersson        Ulricehamns OK               42:02 B       

   12 Carolina Klasson        Ulricehamns OK               42:55 B        

   13 Kristina Nilsson        OK Tranan                    43:26 B       

   14 Hanna Gustavsson        OK Skogsstjärnan             43:27 B       

   15 Hanna Weimann           IK Uven                      47:28         

   16 Karin Samuelsson        IK Ymer                      48:52         

 

      Anna Nilsson            FK Snapphanarna           ej start         

      Louise Göthfors         Göteborg-Majorna OK       ej start         

 

 

 

D18  (5)      

 

    1 Sandra Oswald           Fjärås AIK                   35:43 G       

    2 Lisa Weimann            IK Uven                      38:26 G       

    3 Zenia Heljskov Mogensen Silkeborg OK                 38:59 G       

    4 Malin Eliasson          SOK 68                       46:43 S        

    5 Ida Engström            Lerums SOK                   50:39 S       

 

 

 

D16  (9)      

 

    1 Karin Elofsson          Fjärås AIK                   34:15         

    2 Elin Strandhagen        Göteborg-Majorna OK          36:06         

    3 Anna Wallin             Sjövalla FK                  36:10         

    4 Elin Schyberg           Fjärås AIK                   41:04         

    5 Julia Engström          Tolered-Utby Ol-klubb        44:31         

    6 Josefin Selén           FK Herkules                  47:39         

    7 Sofia Wide              FK Herkules                  54:53         

 

      Ingrid Wadman           Göteborg-Majorna OK       ej start         

      Johanna Johansson       OK Nackhe                 ej start         

 

 

 

D14  (12)     

 

    1 Johanna Skogum          Markbygdens OK               23:41         

    2 Therese Enenge          Bredareds IF                 25:44         

    3 Lina Josefsson          Rydboholms SK                26:26         

    4 Lovisa Mannfolk         Ulricehamns OK               28:09         

    5 Sara Ivarsson           OK Kullingshof               31:49         

    6 Madeleine Attfors       Tolered-Utby Ol-klubb        32:10         

    7 Paula Jungbjer          FK Herkules                  32:54         

    8 Maike Larsson           Markbygdens OK               34:46         

    9 Martina Johansson       Bredareds IF                 38:44         

   10 Linnea Ekman            FK Friskus Varberg           57:08         

 

      Emmeli Axmalm           Sävedalens AIK            Ej godk.         

      Marianne Wadman         Göteborg-Majorna OK       ej start         

 

 

 

D12  (11)     

 

    1 Sara Josarp             FK Friskus Varberg           36:27          

    2 Lisa Johansson          FK Friskus Varberg           44:06         

    3 Elin Claesson           OK Orinto                    44:22         

    4 Amanda Ekman            FK Friskus Varberg           48:34         

    5 Cherie Sjöblom          Frölunda OL                1:02:09         

    6 Clara Mannfolk          Ulricehamns OK             1:08:33         

 

      Malin Svensson          Markbygdens OK            Ej godk.         

      Ellinor Åhman           Bredareds IF              ej start         

      Sofia Helmertz          FK Herkules               ej start         

      Cornelia Strandfors     IK Uven                   ej start         

      Sofia Johansson         OK Nackhe                 ej start         

 

 

 

D10  (10)      

 

    1 Emma Nilsson            OK Tranan                    21:32         

    2 Hanna Karlsson          Markbygdens OK               21:49         

    3 Hanna Lindström         OK Tranan                    26:53         

    4 Emelie Udd              Kinnaströms SK               28:47         

    5 Jasmine Axmalm          Sävedalens AIK               29:06         

    6 Sara Andersson          Markbygdens OK               35:14         

    7 Klara Axelsson          Markbygdens OK               38:51         

 

      Kerstin Wadman          Göteborg-Majorna OK       ej start         

      Josephine Strandfors    IK Uven                   ej start         

      Emilia Skogum           Markbygdens OK            ej start         

 

 

 

U3  (2)        

 

    1 Emma Hansson            Markbygdens OK               58:35         

    2 Madeleine Gustavsson    Markbygdens OK             1:28:02         

 

 

 

U2  (7)       

 

    1 Ida Nordberg            Gällstads IF                 22:40         

    2 Annie Petersson         IK Ymer                      25:40         

    3 Lisa Samuelsson         IK Ymer                      36:15         

    4 Emma Nordberg           Gällstads IF                 38:53         

 

      Klara Ask               Markbygdens OK            Ej godk.         

      Sebastian Green         IF Rigor                  ej start         

      Filip Larsson           Bredareds IF              ej start         

 

 

 

U1  (2)       

 

    1 Kajsa Jungbjer          FK Herkules                  23:48         

    2 Erik Lindström          OK Tranan                    32:52         

 

 

 

INSKOLNING  (5

 

      Axel Åkesson            Markbygdens OK               Godk.         

      Sofia Josefsson         Rydboholms SK                Godk.         

      Sara Josefsson          Rydboholms SK                Godk.         

      Simon Pettersson        IK Ymer                      Godk.         

      Emma Ivarsson           OK Kullingshof               Godk.         

 

 

 

Öppen 1  (3)  

 

    1 Lilian Svensson         Kinnaströms SK               53:00 B       

    2 Oline Haggren           Markbygdens OK               57:40 B       

    3 Malin Söder             Markbygdens OK               57:42 B       

 

 

 

Öppen 2  (6)  

 

    1 Anna-Karin Davidsson    SOK 68                       45:14 B       

    2 Elisabeth Jonasson      OK Orinto                    49:49 B       

    3 Yvonne Jungbjer         Göteborgs Skidklubb          56:59 B       

    4 Britt Alfredsson        IK Uven                    1:12:43         

 

      Annie Fulton            Svenljunga OK             Ej godk.         

      Carina Peterson         Markbygdens OK            Ej godk.         

 

 

 

Öppen 4  (16) 

 

    1 Stefan Lindh            Klubb 90001                  34:59 B       

    2 Roger Pihl              SOK 68                       38:24 B       

    3 Harald Åstrand          Klubb 90001                  41:01 B       

    4 Angelica Brandqvist     Tibro OK                     41:37 B        

    5 Malin Ljunggren         Markbygdens OK               44:03 B       

    6 Jimmy Hägg              FK Friskus Varberg           51:37         

    7 Alf Johansson 2         FK Friskus Varberg           51:57         

    8 Anette Nordberg         Gällstads IF                 52:03         

    9 Kerstin Haugen-Lund     Borås GIF                    53:07         

   10 Totte Holm              Markbygdens OK               56:29         

   11 Jeanette Sigenstam      Markbygdens OK               56:33         

   12 Hans Emilsson           Kinnaströms SK             1:01:51         

   13 Nils Andersson          Markbygdens OK             1:09:53         

   14 Emmelie Georgsson       OK Nackhe                  1:12:54         

 

      Christer Gustavsson     Markbygdens OK            Ej godk.         

      Sven-Olof Karlsson      Växjö Allmänna IS         Ej godk.         

 

 

 

Öppen 5  (8)  

 

    1 Sören Johansson         Toarps OK                    52:58 B       

    2 Christer Nordberg       Göteborg-Majorna OK          53:50 B       

    3 Fabian Peterson         Markbygdens OK               58:21 B       

    4 Arne Lund               Borås GIF                  1:00:20 B       

    5 Veronica Udd            Kinnaströms SK             1:00:53 B       

    6 Annika Petersson        Burseryds IF               1:03:19 B       

    7 Gerd Trommestad         IF Rigor                   1:05:14 B       

 

      Martin Udd              Kinnaströms SK            Ej godk.         

 

 

 

Öppen 7  (10) 

 

    1 Kennet Öhlund           IK Ymer                      25:35 B       

    2 Pierre Nyqvist          IK Uven                      31:00 B       

    3 Lennart Andersson       SOK 68                       34:56         

    4 Peter Hallenberg        Kinnaströms SK               39:59         

    5 Thomas Göransson        IK Ymer                      40:02         

    6 Emma Hallenberg         Kinnaströms SK               45:14         

    7 Barbro Hallenberg       Kinnaströms SK               45:16         

    8 Emma Sigvardsson        FK Friskus Varberg           46:47         

    9 Anita Bodin             Gällstads IF                 47:11         

   10 Anders Ekman            Ulricehamns OK               52:38         

 

 

 

Öppen 8  (11) 

 

    1 Bertil Pettersson       IK Ymer                      36:09 B       

    2 Anders Johansson        Sjövalla FK                  39:24 B       

    3 Lars Ekman              FK Friskus Varberg           40:16 B       

    4 Jens Lindström          Tibro                        43:27 B       

    5 Tobias Edström          OK Gisle                     46:48 B       

    6 Michael Skogum          Markbygdens OK               51:02         

    7 Fredrik Persson         FK Åsen                      51:57         

    8 Staffan Edström         OK Gisle                     58:26         

    9 Mats Dahlrot            IK Uven                      59:23         

   10 Jonas Carlsson          Markbygdens OK               59:46         

   11 Pertti Heed             OK Orinto                  1:09:19