Mösatrövet 2008sö 2008-08-31 13:18
Resultatskapad av OE2003 Sverige © Stephan Krämer 2004

   Pl Namn                                Klubb                       Tid 



H80  (6)       

    1 Ture Gunnarsson                     Göteborg-Majorna OK       46:06 
    2 Bengt Borg                          Göteborg-Majorna OK       46:45 
    3 Evald Gustavsson                    IK Trenne Ullared         52:17 
    4 Åke Pettersson                      Kungälvs OK             1:10:04 

      Mats Lomås                          OK Tranan              Ej godk. 
      Stig Engström                       OK Skogshjortarna      ej start 



H75  (13)      

    1 Bertil Johansson                    Markbygdens OK            38:04 
    2 Rolf Blom                           Frölunda OL               43:36 
    3 Jonny Blomqvist                     Göteborg-Majorna OK       44:54 
    4 Nils Rågstedt                       IS Kullen                 51:20 
    5 Lasse Olsson                        IK Trenne Ullared         52:00 
    6 Carl-Henrik Hallberg                IK Uven                   52:34 
    7 Björn Broman                        Göteborg-Majorna OK       59:49 
    8 Arvid Johansson                     OK Nackhe               1:00:16 
    9 Helmer Ekberg                       Ätrans IF               1:01:56 
   10 Olle Gottfridsson                   SOK 68                  1:07:54 

      Sten Carlsson                       Sävedalens AIK         Ej godk. 
      Sven Håkansson                      Markbygdens OK         Ej godk. 
      Bertil Johansson                    OK Landehof            ej start 



H70  (21)      

    1 Håkan Skogum                        Markbygdens OK            44:17 
    2 Roland Brandshage                   Sävedalens AIK            51:12 
    3 Göran Olofsson                      Fjärås AIK                54:05 
    4 Lennart Bernhed                     Tolered-Utby Ol-klubb     54:29 
    5 Kurt Larsson                        OK Nackhe                 55:23 
    6 Per-Hugo Lundgren                   Lerums SOK                55:35 
    7 Leif Hjertqvist                     IK Stern                1:00:49 
    8 Roland Aasa                         IK Uven                 1:02:37 
    9 Karl-Erik Holmberg                  Fjärås AIK              1:02:38 
   10 Alban Carlbom                       Lerums SOK              1:12:44 
   11 Kurt Rydin                          OK Tranan               1:13:54 
   12 Tore Andersson                      IK Trenne Ullared       1:14:41 
   13 Gert Emanuelsson                    FK Herkules             1:16:15 
   14 Bo Hagborg                          Skene Sim o IS          1:20:13 
   15 Gunnar Bylund                       Rydboholms SK           1:27:21 
   16 Gösta Grahn                         Sävedalens AIK          1:35:04 

      Ingvar Josefsson                    Rydboholms SK          Ej godk. 
      Nils-Olof Thorsell                  Sävedalens AIK         Ej godk. 
      Ingemar Alfredsson                  IK Uven                ej start 
      Totte Holm                          Markbygdens OK         ej start 
      Sten Johansson                      OK Kullingshof         ej start 



H65  (25)      

    1 Lars Finbom                         OK Landehof               39:42 
    2 Gösta Drotz                         Hestra IF                 49:36 
    3 Göte Johansson D-P                  OK Tranan                 51:43 
    4 Erland Ling                         Jönköpings OK             51:57 
    5 Per-Olof Eckerlid                   Sävedalens AIK            52:20 
    6 Henrik Bergman                      OK Tranan                 53:28 
    7 Kurt Fredrixon                      OK Skogshjortarna         54:24 
    8 Olle Hermansson                     IK Ymer                   56:12 
    9 Kjell Johansson                     Toarps OK                 56:44 
   10 Hans Carlsson                       OK Orinto                 57:50 
   11 Christer Westberg                   IFK Göteborg              58:15 
   12 Lars Knutsson                       Skene Sim o IS            59:13 
   13 Rolf Jakobsson                      Alfta-Ösa OK              59:47 
   14 Bengt-åke Svensson                  IK Ymer                 1:06:01 
   15 Gösta Lindqvist                     OK Löftan               1:06:49 
   16 Björn Holmer                        Kungälvs OK             1:11:46 
   17 Lars-Göran Rosén                    Rydboholms SK           1:12:43 
   18 Bengt Hansson                       OK Löftan               1:14:40 
   19 Birger Aronsson                     Bredareds IF            1:16:48 
   20 Bernt Kvist                         Ulricehamns OK          1:17:21 

      Sune Mentor                         Göteborg-Majorna OK    Ej godk. 
      Björn Arnesson                      Markbygdens OK         Ej godk. 
      Olle Sandell                        OK Kullingshof         Ej godk. 
      Lars Johansson                      Södertälje-Nykvarn OF  ej start 
      Lars Ljungberg                      Trollhättans SOK       ej start 



H60  (33)      

    1 Ove Thorsson                        IK Trenne Ullared         41:05 
    2 Kalle Johansson                     OK Skogshjortarna         43:11 
    3 Ingvar Bergman                      OK Tranan                 44:41 
    4 Olle Adolfsson                      Lerums SOK                45:31 
    5 Carl-Henry Andersson                OK Orinto                 46:28 
    6 Sören Andersson                     IK Dran                   47:06 
    7 Bill Schölin                        Tockarps IK               47:08 
    8 Anders Björnberg                    Frölunda OL               47:29 
    9 Rune Sandberg                       Uddevalla OK              48:37 
   10 Dag Lorén                           OK Frisene                51:13 
   11 Lars Tuvesson                       Ulricehamns OK            51:43 
   12 Benny Ivarsson                      Fjärås AIK                53:47 
   13 Rolf Hermansson                     Markbygdens OK            56:04 
   14 Lars-Göran Molin                    Markbygdens OK            56:38 
   15 Christer Samuelsson                 OK Löftan                 56:59 
   16 Jan Vulcan                          Tolered-Utby Ol-klubb     57:34 
   17 Kurt Bodin                          Gällstadbygdens SoK       59:30 
   18 Torbjörn Wikström                   OK Orinto                 59:42 
   19 Sören Svensson                      Sjövalla FK             1:01:05 
   20 Pär-Erik Johansson                  Markbygdens OK          1:03:29 
   21 Lars-Erik Gadde                     Göteborg-Majorna OK     1:03:48 
   22 Kenneth Rosén                       Göteborg-Majorna OK     1:04:30 
   23 Ronny Ragnarsson                    OK Skogshjortarna       1:07:22 
   24 Jörgen Hallberg                     IK Ymer                 1:10:00 
   25 Lars Österberg                      Sävedalens AIK          1:11:05 
   26 Lars-Olof Rönnqvist                 OK Löftan               1:13:18 
   27 Bengt-Rune Wallström                IK Uven                 1:15:09 
   28 Erling Svensson                     IK Trenne Ullared       1:19:07 
   29 Björn Ahlnér                        Göteborg-Majorna OK     1:23:46 

      Leif Rylander                       Markbygdens OK         Ej godk. 
      Lars Sönsteröd                      SOK 68                 Ej godk. 
      Per-Arne Källén                     Uddevalla OK           ej start 
      Steffen Rosén                       IK Uven                ej start 



H55  (21)      

    1 Björn Pettersson                    Ulricehamns OK            45:26 
    2 Per Ivarsson                        Trollhättans SOK          46:01 
    3 Håkan Winnberg                      IK Trenne Ullared         47:02 
    4 Sören Kaspersson                    Markbygdens OK            48:25 
    5 Björn-Olof Waldemarsson             OK Nackhe                 48:33 
    6 Bo Håkansson                        IFK Göteborg              49:38 
    7 Kent Jogeland                       IK Ymer                   51:49 
    8 Kjell Martinsson                    OK Tranan                 52:36 
    9 Torbjörn Olsson                     Göteborg-Majorna OK       55:03 
   10 Stefan Janslätt                     Tolered-Utby Ol-klubb     55:58 
   11 Ulf Jogbratt                        OK Tranan                 58:05 
   12 Sven-Erik Molander                  Tolered-Utby Ol-klubb     58:54 
   13 Björn Engström                      Lerums SOK                59:50 
   14 Åke Johansson                       Rydboholms SK           1:02:52 
   15 Anders Davidson                     Markbygdens OK          1:03:16 
   16 Börje Lidén                         Toarps OK               1:07:54 
   17 Bengt Arnesson                      IK Dran                 1:08:22 
   18 Lennart Andersson                   Göteborgs Skidklubb     1:14:36 
   19 Jörgen Estving                      Lerums SOK              1:26:57 

      Anders Thomasson                    Ulricehamns OK         Ej godk. 
      Sten Blomström                      IK Stern               ej start 



H55 MOTION  (1 

    1 Bertil Svensson                     IK Trenne Ullared       1:17:02 



H50  (28)      

    1 Tomas Georgsson                     OK Nackhe                 42:57 
    2 Mats Lindqvist                      Sävedalens AIK            46:56 
    3 Lennart Nilsson                     Ulricehamns OK            51:53 
    4 Christer Bergagård                  Tolered-Utby Ol-klubb     52:20 
    5 Asgeir Edvardsen                    Göteborg-Majorna OK       53:03 
    6 Per Andersson                       OK Orinto                 53:05 
    7 Magnus Andersson                    Ulricehamns OK            53:50 
    8 Per-Olof Larsson                    Hestra IF                 54:47 
    9 Bengt Jonasson                      Göteborg-Majorna OK       54:50 
   10 Bertil Thomas                       Lerums SOK                55:40 
   11 Anders Björklund                    Sävedalens AIK            56:10 
   12 Bengt Klasson                       Ulricehamns OK            59:42 
   13 Anders Johansson                    Hestra IF               1:00:16 
   14 Tomas Karlsson                      OK Skogshjortarna       1:01:30 
   15 Henrik Carlsson                     IK Uven                 1:04:59 
   16 Bengt Nilsson                       Göteborg-Majorna OK     1:06:38 
   17 Ingemar Björkman                    Göteborg-Majorna OK     1:06:49 
   18 Ingemar Bertilsson                  FK Herkules             1:06:54 
   19 CarlJohan Högstrand                 Markbygdens OK          1:07:38 
   20 Bengt Jonsson                       Hestra IF               1:07:51 
   21 Per-Anders Enenge                   Bredareds IF            1:11:59 
   22 Ulf Sundin                          Göteborg-Majorna OK     1:15:39 
   23 Göran Håkansson                     IK Uven                 1:18:03 
   24 Lars Larsson                        Sjövalla FK             1:41:37 

      Clas Johansson                      Bredareds IF           ej start 
      Per Arnell                          Markbygdens OK         ej start 
      Martin Eickhoff                     Sävedalens AIK         ej start 
      Johan Wedlin                        Sävedalens AIK         ej start 



H45  (44)      

    1 Bertil Åkesson                      Markbygdens OK            48:15 
    2 Lennart Josefsson                   Rydboholms SK             49:07 
    3 Kent Klasson                        Hestra IF                 50:56 
    4 Thomas Sellgren                     Göteborg-Majorna OK       51:13 
    5 Morgan Eriksson                     IF Rigor                  52:37 
    6 Stefan Lund                         OK Orinto                 52:58 
    7 Per-Arne Wahlgren                   Sjövalla FK               53:22 
    8 Ulf Wallin                          Sjövalla FK               53:31 
    9 Magnus Joelsson                     SOK 68                    54:09 
   10 Kjell-Ove Arvidsson                 Falkenbergs OK            57:28 
   11 Pål Schmidt                         Strängnäs-Malmby OL       57:32 
   12 Andres Laas                         OK Skogshjortarna         57:41 
   13 Bo Josefsson                        Rydboholms SK             57:55 
   14 Björn Karlsson                      OK Orinto               1:00:26 
   15 Hans Wedberg                        Sjövalla FK             1:00:58 
   16 Bengt Grewin                        Frölunda OL             1:02:09 
   17 Stefan Pettersson                   Fjärås AIK              1:02:33 
   18 Andrew Lago                         Göteborg-Majorna OK     1:03:31 
   19 Thomas Attfors                      Tolered-Utby Ol-klubb   1:03:37 
   20 Stefan Hammar                       FK Herkules             1:04:21 
   21 Björn Lindau                        Tolered-Utby Ol-klubb   1:07:04 
   22 Anders Perleroth                    OK Landehof             1:07:33 
   23 Stefan Gustafsson                   IFK Göteborg            1:09:31 
   24 Jonas Karlsson                      Markbygdens OK          1:12:05 
   25 Göran Olesund                       OK Landehof             1:12:19 
   26 Göran Svensson                      Falkenbergs OK          1:12:35 
   27 Håkan Wåhlander                     Frölunda OL             1:12:47 
   28 Lars-Johan Våg                      Lerums SOK              1:13:33 
   29 Christer Carlsson                   Sävedalens AIK          1:15:13 
   30 Christer Mannfolk                   Ulricehamns OK          1:16:50 
   31 Håkan Eriksson                      OK Räven                1:20:20 
   32 Torbjörn Almgren                    Göteborgs Skidklubb     1:21:12 
   33 Göran Gustafsson                    OK Nackhe               1:21:43 
   34 Göran Stuhlhofer                    OK Landehof             1:21:58 
   35 Anders Larsson                      OK Nackhe               1:22:51 
   36 Stig Larsson                        Göteborg-Majorna OK     1:23:29 
   37 Magnus Uppström                     FK Herkules             1:28:38 
   38 Kurt Andersson                      OK Kullingshof          1:36:52 
   39 Hans Lindgren                       OK Skogshjortarna       1:38:19 
   40 Hans Voksepp                        OK Skogshjortarna       1:41:44 

      Börje Öberg                         OK Skogshjortarna      Ej godk. 
      Lars Eriksson                       Markbygdens OK         ej start 
      Hans Hugoh                          OK Landehof            ej start 
      Björn Östman                        Göteborg-Majorna OK    ej start 



H45 MOTION  (4 

    1 Calle Blomberg                      Göteborg-Majorna OK     1:10:12 
    2 Arne Lund                           Borås GIF               1:10:33 
    3 Sven-Olof Pålsson                   Kungälvs OK             1:37:14 

      John Johnsson                       OK Landehof            Ej godk. 



H40  (19)      

    1 Nichlas Wallström                   Sävedalens AIK            53:46 
    2 Roger Carlsson                      OK Tranan                 55:49 
    3 Ola Wallinder                       Göteborg-Majorna OK       56:21 
    4 Niclas Andersson                    Markbygdens OK            56:59 
    5 Nils Gustavsson                     IFK Göteborg            1:00:03 
    6 Bengt Johansson                     FK Friskus Varberg      1:01:39 
    7 Jim Axmalm                          Sävedalens AIK          1:02:46 
    8 Mattias Bååth                       Sävedalens AIK          1:03:20 
    9 Ragnar Uppström                     FK Herkules             1:06:50 
   10 Peter Nilsson                       OK Tranan               1:06:55 
   11 Mikael Jungbjer                     Göteborgs Skidklubb     1:09:31 
   11 Leif Einarsson                      Kungälvs OK             1:09:31 
   13 Per Johansson                       OK Reftele              1:12:48 
   14 Anders Sjöberg                      OK Reftele              1:16:04 
   15 Göran Bengtsson                     Markbygdens OK          1:18:56 
   16 Stefan Spetz                        Ulricehamns OK          1:18:59 
   17 David Gabrielsson                   Sävedalens AIK          1:22:51 

      Per Sundqvist                       OK Tranan              Ej godk. 
      Per-Anders Aronsson                 Bredareds IF           ej start 



H35  (13)      

    1 Peter Asp                           IFK Göteborg            1:01:29 
    2 Thomas Josarp                       FK Friskus Varberg      1:01:54 
    3 Anders Asp                          FK Herkules             1:02:17 
    4 Anders Arfwedson                    Frölunda OL             1:11:23 
    5 Per Svensson                        Markbygdens OK          1:11:53 
    6 Magnus Homann                       Frölunda OL             1:15:35 
    7 Fredrik Ask                         Markbygdens OK          1:16:13 
    8 Jonas Nilsson                       FK Herkules             1:19:06 
    9 Markel Bertilsson                   Hestra IF               1:19:49 
   10 Anders Hellgren                     Frölunda OL             1:22:58 
   11 Klas Åström                         FK Herkules             1:27:03 
   12 Johan Lundblad                      Kinnaströms SK          1:27:37 

      Johan Carlström                     OK Landehof            ej start 



H35 MOTION  (4 

    1 Pär Svensson                        I 15 IF                 1:09:12 
    2 Christer Henriksson                 Sävedalens AIK          1:16:35 
    3 Claes Johansson                     OK Kullingshof          1:29:35 

      Torbjörn Saetre                     OK Orinto              Ej godk. 



H21 LÅNG  (21) 

    1 Marcus Millegård                    Sävedalens AIK          1:12:53 
    2 Daniel Andreas Wernersson           Göteborg-Majorna OK     1:17:08 
    3 Rickard Holmqvist                   Hestra IF               1:19:48 
    4 Mikael Lundqvist                    Falkenbergs OK          1:26:41 
    5 Magnus Johansson                    Jämsän Retki-Veikot     1:30:55 
    6 Simon Andersson                     OK Kullingshof          1:31:04 
    7 Markus Båth                         IFK Göteborg            1:32:18 
    8 Benjamin Edlund                     IK Ymer                 1:32:39 
    9 Stefan Ring                         OK Löftan               1:36:16 
   10 Thomas Asp                          IFK Göteborg            1:36:21 
   11 Lennart Bengtsson                   Falkenbergs OK          1:36:28 
   12 Sven Granfors                       Sävedalens AIK          1:37:23 
   13 Conny Rantzow                       Hestra IF               1:38:06 
   14 Anders Lövgärd                      OK Alehof               1:45:34 
   15 Erik Gustafsson                     OK Nackhe               1:47:58 

      Anders Yngström                     Göteborg-Majorna OK    Ej godk. 
      Christian Vejedal                   Hestra IF              ej start 
      Ingvar Åkesson                      IK Hakarpspojkarna     ej start 
      Markus Johansson                    IFK Göteborg           ej start 
      Magnus Johansson                    OK Löftan              ej start 
      Magnus Carlstedt                    Sävedalens AIK         ej start 



H21  (5)       

    1 Martin Ahlqvist                     Frölunda OL             1:06:54 
    2 Björn Lindkvist                     Sjövalla FK             1:20:01 
    3 Anton Hemlin                        IK Uven                 1:22:56 
    4 Erik Jonsson                        Hestra IF               1:25:53 

      Markus Hermansson                   IK Ymer                ej start 



H18  (7)       

    1 Jonas Hemlin                        IK Uven                 1:03:51 
    2 Mattias Eliasson                    IK Stern                1:16:41 
    3 Johan Attfors                       Tolered-Utby Ol-klubb   1:19:24 
    4 Sebastian Mannfolk                  Ulricehamns OK          1:21:03 
    5 Andreas Westberg                    OK Orinto               1:24:00 

      Joakim Magnusson                    OK Reftele             ej start 
      Jesper Nilsson                      Ulricehamns OK         ej start 



H16  (22)      

    1 Johan Högstrand                     Markbygdens OK            38:26 
    2 Albin Andersson                     Markbygdens OK            39:48 
    3 Erik Classon                        OK Orinto                 41:52 
    4 Joel Nilsson                        Lerums SOK                44:39 
    5 Simon Skogman                       Markbygdens OK            47:13 
    6 Martin Ahlberger                    Hestra IF                 47:54 
    7 Viktor Runnby                       Göteborg-Majorna OK       48:23 
    8 Martin Larsson                      Hestra IF                 48:58 
    9 Jesper Sjögren                      OK Kullingshof            49:11 
   10 Kristian Narbro-Porath              Tolered-Utby Ol-klubb     54:20 
   11 Axel Barkestedt                     OK Kullingshof            54:27 
   12 Jakob Lund                          OK Orinto               1:00:15 
   13 Rasmus Bäck                         OK Kullingshof          1:04:04 
   14 Albin Östling                       OK Skogshjortarna       1:07:28 
   15 Carl Lindau                         Tolered-Utby Ol-klubb   1:13:41 
   16 Joel Udd                            Markbygdens OK          1:17:32 
   17 Filip Andersson                     Markbygdens OK          1:28:46 

      David Johansson                     Rydboholms SK          Ej godk. 
      Måns Östman                         Göteborg-Majorna OK    Ej godk. 
      Carl-Johan Fredman                  Hestra IF              ej start 
      Johan Gunnarsson                    Lerums SOK             ej start 
      Karl-Johan Westberg                 OK Tranan              ej start 



H14  (11)      

    1 Jakob Perleroth                     OK Landehof               36:43 
    2 Pontus Karlsson                     Markbygdens OK            37:56 
    3 Anton Nilsson                       OK Tranan                 40:02 
    4 Johan Ivarsson                      OK Kullingshof            41:12 
    5 Petter Östman                       Göteborg-Majorna OK       44:09 
    6 Gustaf Sparrevik                    Lerums SOK                45:10 
    7 Arvid Våg                           Lerums SOK                45:15 
    8 Andreas Jansson                     OK Tranan                 49:15 
    9 Magnus Trouvé Raa                   Lerums SOK              1:02:11 

      Einar Nordgren                      Bredareds IF           ej start 
      Rickard Norlin                      Kungälvs OK            ej start 



H12  (24)      

    1 Filip Grahn                         Hestra IF                 23:25 
    2 Linus Landergren                    IK Ymer                   25:51 
    3 Markus Larsson                      Hestra IF                 27:57 
    4 Tobias Pentonen                     Hestra IF                 28:02 
    5 Samuel Plumppu                      Bredareds IF              30:15 
    6 Oskar Lindqvist                     Sävedalens AIK            30:59 
    7 Oscar Renberg                       FK Herkules               31:22 
    8 Ivar Sörqvist                       Markbygdens OK            31:23 
    9 Johan Gustafsson                    OK Nackhe                 31:40 
   10 Heino Ollin                         Sävedalens AIK            34:37 
   11 Erik Hagman                         Lerums SOK                34:45 
   12 Albin Pålsson                       Kungälvs OK               38:08 
   13 Erik Fors                           Hestra IF                 38:39 
   14 Rasmus Arfwedson                    Frölunda OL               39:39 
   15 John Gabrielsson                    Sävedalens AIK            43:08 
   15 Fredrik Lind                        FK Herkules               43:08 
   17 Arvid Hammar                        FK Herkules               43:38 
   18 Erik Björklund                      Sjövalla FK               44:21 
   19 Klas Udd                            Markbygdens OK            46:31 
   20 Simon Olausson                      OK Tranan                 46:38 
   21 Otto Stuhlhofer                     OK Landehof               47:08 
   22 Johan Höglund                       FK Herkules               49:20 
   23 Dennis Karström                     FK Herkules             1:32:31 

      Emil Johansson                      Bredareds IF           ej start 



H10  (6)       

    1 Felix Axelsson                      Markbygdens OK            22:16 
    2 Eric Jansson                        OK Tranan                 24:33 
    3 Olle Josarp                         FK Friskus Varberg        26:16 
    4 Olle Sörqvist                       Markbygdens OK            36:09 
    5 Jonatan Larsson                     Sävedalens AIK            36:15 

      Johan Svensson                      Markbygdens OK         ej start 



D75  (5)       

    1 Inga-Lisa Johansson                 Fjärås AIK                49:49 
    2 Gudrun Wallin                       Kinnaströms SK            54:18 
    3 Marianne Höglund                    FK Herkules               54:26 
    4 Gunvor Håkansson                    Markbygdens OK          1:09:00 
    5 Anna-Lisa Andersson                 IK Trenne Ullared       1:16:04 



D70  (15)      

    1 Vivi-Anne Bylund                    Rydboholms SK             43:52 
    2 Marianne Grahn                      Sävedalens AIK            44:40 
    3 Barbro Blom                         Frölunda OL               47:22 
    4 Inger Hallberg                      IK Uven                   47:43 
    5 Inez Johansson                      OK Nackhe                 48:16 
    6 Gunni Ekberg                        Ätrans IF                 49:24 
    7 Ingvor Hjertqvist                   IK Stern                  52:45 
    8 Anne-Marie Carlsson                 Sävedalens AIK          1:14:12 
    9 Maija Drotz                         Hestra IF               1:25:59 

      Anita Andersson                     Fjärås AIK             Ej godk. 
      Ann-Marie Särén                     Borås GIF              Ej godk. 
      Gunnel Börjesson                    IK Uven                ej start 
      Mildred Josefsson                   Rydboholms SK          ej start 
      Lisbeth Johansson                   Södertälje-Nykvarn OF  ej start 
      Christina Hogedal                   Kungälvs OK            ej start 



D65  (15)      

    1 Gunnel Svensson                     IK Ymer                   35:47 
    2 Ingrid Hermansson                   IK Ymer                   40:06 
    3 Mariann Kjellberg                   Bredareds IF              40:29 
    4 Marie-Louise Lundström              OK Löftan                 42:00 
    5 Margareta Emanuelsson               FK Herkules               42:38 
    6 Ann-Britt Björkman                  Kungälvs OK               43:47 
    7 Britt Rangert                       Växjö AIS                 46:36 
    8 Gudrun Broman                       Göteborg-Majorna OK       47:59 
    9 Margareta Bengtsson                 OK Gläntan                52:17 
   10 Birgitta Parkner                    OK Landehof             1:06:03 

      Rose-Marie Johansson                FK Friskus Varberg     Ej godk. 
      Gull-Britt Grönberg                 Kungälvs OK            Ej godk. 
      Lisbeth Bernhed                     Tolered-Utby Ol-klubb  Ej godk. 
      Hildur Olsson                       IK Trenne Ullared      Ej godk. 
      Inger Bylander                      Svenljunga OK          ej start 



D60  (16)      

    1 Eva Alsin                           IK Ymer                   37:33 
    2 Ingrid Rex Wallström                IK Uven                   42:43 
    3 Carola Andersson                    OK Löftan                 45:01 
    4 Gunnel Karlsson                     SOK 68                    46:58 
    5 Lilian Samuelsson                   Kungälvs OK               50:56 
    6 Ulla Ling                           Jönköpings OK             53:41 
    7 Inger Holmstrand                    Herrljunga SK Skid o O    55:45 
    8 Ulla Sönsteröd                      SOK 68                    56:10 
    9 Birgitta Käll                       Borås GIF                 56:27 
   10 Anna-Lena Nyth                      OK Orinto                 56:29 
   11 Elisabeth Rosén                     Göteborg-Majorna OK     1:00:13 
   12 Marita Johansson                    Markbygdens OK          1:00:22 
   13 Maritha Hallberg                    IK Ymer                 1:10:15 
   14 Lotta Börjesson                     Sävedalens AIK          1:11:10 

      Christina Schedwin                  FK Herkules            ej start 
      Ulla-Britt Ordasi                   Kungälvs OK            ej start 



D55  (11)      

    1 Britt-Marie Larsson                 SOK 68                    46:07 
    2 Solveig Hedenblom                   Sjövalla FK               46:56 
    3 Karin Axelsson                      IK Uven                   46:59 
    4 Lisbeth Lindqvist                   OK Löftan                 48:04 
    5 Inger Lindholm                      Fjärås AIK                48:13 
    6 Eva Blomström                       IK Stern                  57:33 
    7 Margareta Schölin                   Tockarps IK             1:10:51 

      Margareta Johansson                 Halmstad OK            ej start 
      Gun-Britt Skoglundh                 Markbygdens OK         ej start 
      Ingrid Brelind                      Markbygdens OK         ej start 
      Ulla Carlstedt                      Sävedalens AIK         ej start 



D55 MOTION  (2 

    1 Eva-Maj Johansson                   Markbygdens OK          1:04:18 
    2 Barbro Jonsson                      Hestra IF               1:51:28 



D50  (16)      

    1 Gunilla Larsson                     Bredareds IF              40:23 
    2 Monica Knutsson                     Sävedalens AIK            41:24 
    3 Marianne Klasson                    Ulricehamns OK            42:48 
    4 Monika Nilsson                      OK Alehof                 49:48 
    5 Eva Andreasson                      Borås GIF                 50:19 
    6 Katarina Östling                    OK Skogshjortarna         52:23 
    7 Marianne Thorsson                   IK Trenne Ullared         52:39 
    8 Marie Claesson                      Rydboholms SK             52:58 
    9 My Engström                         Lerums SOK                53:18 
   10 Ann Laas                            OK Skogshjortarna         53:20 
   11 Ann-Britt Winnberg                  IK Trenne Ullared         55:50 
   12 Elisabet Hemlin                     IK Uven                   57:41 
   13 Lena Håkansson                      IK Uven                 1:00:37 
   14 Ewa Arnesson                        IK Dran                 1:10:54 
   15 Lena Boberg                         IF Rigor                1:21:19 

      Marita Larsson                      Markbygdens OK         Ej godk. 



D45  (13)      

    1 Ing-Marie Brander-Strand            Göteborg-Majorna OK       43:47 
    2 Anne Udd                            Markbygdens OK            52:26 
    3 Maria Olsson                        Lerums SOK                52:35 
    4 Christina Söderblom                 Ätrans IF                 55:43 
    5 Anita Bodin                         Gällstadbygdens SoK       57:19 
    6 Marianne Hansson                    Bredareds IF              58:02 
    7 Lisbeth Bergagård                   Tolered-Utby Ol-klubb   1:01:15 
    8 Annie Edvardsen                     Göteborg-Majorna OK     1:07:39 
    9 Agneta Johansson                    Rydboholms SK           1:07:59 
   10 Gudrun Wadman                       Göteborg-Majorna OK     1:09:23 
   11 Lisa Larsson                        Sjövalla FK             1:11:10 
   12 Christina Nilsson                   Lerums SOK              1:14:51 
   13 Linnea Carling Elofsson             Fjärås AIK              1:27:28 



D45 MOTION  (9 

    1 Karin Wahlgren                      Sjövalla FK               54:28 
    2 Eva Erixon                          IK Stern                1:00:14 
    3 Karin Bergdahl                      Sävedalens AIK          1:05:01 
    4 Kerstin Haugen-Lund                 Borås GIF               1:10:41 
    5 Catarina Blomberg                   Göteborg-Majorna OK     1:15:17 
    6 Ulla Hallgren                       OK Skogshjortarna       1:18:38 
    7 Eva-Karin Jogbratt                  OK Tranan               1:22:46 

      Agneta Larsson                      OK Nackhe              Ej godk. 
      Annika Gustafsson                   OK Nackhe              Ej godk. 



D40  (16)      

    1 Lena Karlsson                       Markbygdens OK            40:30 
    2 Malin Årebäck                       Göteborg-Majorna OK       41:21 
    3 Anette Bernhed                      FK Herkules               46:23 
    4 Helena Sellgren                     Göteborg-Majorna OK       48:40 
    5 Carina Ivarsson                     OK Kullingshof            49:44 
    6 Kristina Nilsson                    OK Tranan                 50:38 
    7 Lena Carlsson                       Göteborg-Majorna OK       51:20 
    8 Jeanette Larsson                    FK Friskus Varberg        53:15 
    9 Eva Pedersen                        OK Skogshjortarna         55:51 
   10 Johanna Wallinder                   Göteborg-Majorna OK       56:31 
   11 Gunnel Svensson                     OK Tranan                 56:33 
   12 Susanne Johansson                   Fjärås AIK              1:02:10 
   13 Helena Andersson                    Markbygdens OK          1:07:47 
   14 Ann-Kristin Spetz                   Ulricehamns OK          1:10:58 
   15 Jenny Homann                        Frölunda OL             1:12:09 

      Monika Johansson                    Bredareds IF           ej start 



D35  (7)       

    1 Karin Svensson                      Markbygdens OK            51:50 
    2 Åsa Josarp                          FK Friskus Varberg        55:33 
    3 Marina Axelsson                     Markbygdens OK            56:09 
    4 Malin Johansson                     FK Friskus Varberg      1:03:18 
    5 Hanna Axmalm                        Sävedalens AIK          1:08:14 
    6 Charlotta Malm                      Markbygdens OK          1:21:45 

      Lena Hörberg                        IK Stern               ej start 



D35 MOTION  (5 

    1 Jeanette Sigenstam                  Markbygdens OK            49:13 
    2 Gunilla Himmelmann                  Sjövalla FK             1:01:32 
    3 Lena Zetterberg                     Markbygdens OK          1:01:49 
    4 Margaretha Höög                     OK Kullingshof          1:24:39 
    5 Marie Fröstad                       Kungälvs OK             1:25:04 



D21 LÅNG  (8)  

    1 Laila B Höglund                     FK Herkules               59:27 
    2 Frida Wallström                     Sävedalens AIK          1:03:26 
    3 Anna-Karin Bondesson                Frosta OK               1:05:42 
    4 Malin Sörstrand                     SOK 68                  1:07:03 
    5 Ida Svensson                        Sjövalla FK             1:08:31 
    6 Marie-Louise Johansson              Göteborg-Majorna OK     1:09:18 
    7 Jennie Andersson                    Sävedalens AIK          1:13:57 

      Lotta Saetre                        OK Orinto              ej start 



D21  (6)       

    1 Helena Lidhage                      Ulricehamns OK            57:18 
    2 Carolina Klasson                    Ulricehamns OK          1:02:59 
    3 Anna Säfsten                        FK Herkules             1:11:42 
    4 Emma Sigvardsson                    FK Friskus Varberg      1:18:22 

      Malin Hultqvist                     IF Hagen               Ej godk. 
      Isabell Håkansson                   Sävedalens AIK         Ej godk. 



D21 MOTION  (1 

    1 Anna Granfors                       Sävedalens AIK          1:08:49 



D20 LÅNG  (2)  

    1 Lisa Weimann                        IK Uven                 1:11:36 

      Johanna Estving                     Lerums SOK             ej start 



D18 Lång  (4)  

    1 Lisa Pedersen                       OK Skogshjortarna         48:19 
    2 Sofie Söderblom                     Falkenbergs OK            52:30 
    3 Isabell Josefsson                   OK Reftele              1:06:41 

      Josefin Bergagård                   Tolered-Utby Ol-klubb  ej start 



D16  (17)      

    1 Amilia Björklund                    Sävedalens AIK            39:30 
    2 Lovisa Hansson                      Bredareds IF              43:55 
    3 Felicia Stuhlhofer                  OK Landehof               47:09 
    4 Therese Enenge                      Bredareds IF              48:06 
    5 Anna Wallin                         Sjövalla FK               49:42 
    6 Erika Lindqvist                     Sävedalens AIK            50:59 
    7 Lina Josefsson                      Rydboholms SK             53:41 
    8 Anne Hansson                        Markbygdens OK            53:51 
    9 Sara Ivarsson                       OK Kullingshof            55:00 
   10 Louise Perleroth                    OK Landehof               57:17 
   11 Karin Elofsson                      Fjärås AIK                57:59 
   12 Madeleine Attfors                   Tolered-Utby Ol-klubb   1:01:20 
   13 Lina Nilsson                        OK Tranan               1:09:10 
   14 Lovisa Mannfolk                     Ulricehamns OK          1:15:12 

      Maike Larsson                       Markbygdens OK         Ej godk. 
      Jessica Levin                       OK Tyr                 Ej godk. 
      Frida Björklund                     Sjövalla FK            ej start 



D14  (27)      

    1 Linnea Wahlgren                     Sjövalla FK               35:34 
    2 Josefin Andersson                   Markbygdens OK            37:25 
    3 Emmeli Axmalm                       Sävedalens AIK            38:45 
    4 Elin Högstrand                      Markbygdens OK            39:42 
    5 Sofia Sjögren                       OK Kullingshof            40:09 
    6 Elin Classon                        OK Orinto                 43:35 
    7 Martina Johansson                   Bredareds IF              43:42 
    8 Danielle Fröstad                    Kungälvs OK               44:15 
    9 Paula Jungbjer                      FK Herkules               44:31 
   10 Sara Nilsson                        OK Tranan                 46:30 
   11 Klara Pålsson                       Kungälvs OK               49:03 
   12 Kajsa Spetz                         Ulricehamns OK            49:15 
   13 Emelie Bäck                         OK Kullingshof            49:39 
   14 Lovisa Leman                        Göteborgs Skidklubb       50:38 
   15 Lina Henriksson                     Sävedalens AIK            52:56 
   16 Marianne Wadman                     Göteborg-Majorna OK       56:37 
   17 Johanna Anderson                    Lerums SOK                57:12 
   18 Freja Björnberg                     Frölunda OL             1:01:50 
   19 Lisa Johansson                      FK Friskus Varberg      1:02:17 
   20 Elin Sundqvist                      OK Tranan               1:02:39 
   21 Clara Wallin                        Sjövalla FK             1:07:15 
   22 Ellinor Åhman                       Bredareds IF            1:11:51 
   23 Madeleine Gustavsson                Markbygdens OK          1:51:01 

      Elin Johansson                      Fjärås AIK             Ej godk. 
      Emma Hansson                        Markbygdens OK         ej start 
      Erica Pettersson                    Sjövalla FK            ej start 
      Caroline Lövstedt                   Sjövalla FK            ej start 



D12  (18)      

    1 Emma Nilsson                        OK Tranan                 36:41 
    2 Sara Josarp                         FK Friskus Varberg        36:45 
    3 Kristin Höög                        OK Kullingshof            40:57 
    4 Hanna Karlsson                      Markbygdens OK            42:04 
    5 Ella Wallinder                      Göteborg-Majorna OK       43:08 
    6 Emma Himmelmann                     Sjövalla FK               43:42 
    7 Clara Mannfolk                      Ulricehamns OK            44:31 
    8 Hanna Lindström                     OK Tranan                 46:39 
    9 Ida Nordberg                        Gällstadbygdens SoK       48:19 
   10 Lina Landergren                     IK Ymer                   49:06 
   11 Lina Pålsson                        Kungälvs OK               49:40 
   12 Elin Wahlgren                       Sjövalla FK               55:29 
   13 Sara Hägnander                      Lidköpings VSK            58:59 
   14 Jasmine Axmalm                      Sävedalens AIK          1:18:35 

      Alice Hägnander                     Lidköpings VSK         Ej godk. 
      Malin Svensson                      Markbygdens OK         ej start 
      Elin Pettersson                     Sjövalla FK            ej start 
      Anna Erixon                         IK Stern               ej start 



D10  (17)      

    1 Kerstin Wadman                      Göteborg-Majorna OK       21:19 
    2 Klara Ask                           Markbygdens OK            24:27 
    3 Elvira Sellgren                     Göteborg-Majorna OK       30:05 
    4 Sofia Josefsson                     Rydboholms SK             30:30 
    5 Kajsa Jungbjer                      FK Herkules               32:17 
    6 Emelie Udd                          Markbygdens OK            32:29 
    6 Emy Zetterberg                      Markbygdens OK            32:29 
    8 Klara Axelsson                      Markbygdens OK            35:31 
    9 Lina Sundqvist                      OK Tranan                 36:30 
   10 Anna Henriksson                     Sävedalens AIK            38:07 
   11 Hanna Johansson                     FK Friskus Varberg        40:18 
   12 Josefin Bernhed                     FK Herkules               40:54 
   13 Julia Bergdahl                      Sävedalens AIK            41:18 
   14 Sara Josefsson                      Rydboholms SK             49:33 
   15 Agnes Asp                           FK Herkules               57:50 

      Sofia Grahn                         Hestra IF              ej start 
      Alice Aroneng                       Bredareds IF           ej start 



U4  (1)        

    1 Karin Wernersson                    IK Ymer                 1:26:48 



U3  (6)        

    1 Sara Söderblom                      Ätrans IF                 44:37 
    2 Mattias Hämberg                     Rydboholms SK             50:48 
    3 Maria Lund                          Borås GIF                 51:37 
    4 Anna Wernersson                     IK Ymer                   55:38 
    5 Stina Nordgren                      Bredareds IF            1:06:00 
    6 Hanna Wingård                       Kungälvs OK             1:32:11 



U2  (10)       

    1 Erik Nordgren                       Markbygdens OK            36:18 
    2 Emma Renberg                        FK Herkules               37:15 
    3 Martin Lund                         Borås GIF                 40:58 
    4 Emma Nordberg                       Gällstadbygdens SoK       56:48 
    5 Mattis Abrahamsson                  Markbygdens OK          1:06:01 
    6 Tuva Karlsson Wallum                Sävedalens AIK          1:10:58 
    7 Linnea Bengtsson Cresaer            Sävedalens AIK          1:10:59 

      Josefin Hämberg                     Rydboholms SK          Ej godk. 
      Alva Sellgren                       Göteborg-Majorna OK    ej start 
      Klara Wallinder                     Göteborg-Majorna OK    ej start 



U1  (11)       

    1 Joel Plumppu                        Bredareds IF              25:20 
    2 Hugo Setthagen                      OK Tranan                 28:44 
    3 Axel Åkesson                        Markbygdens OK            31:20 
    4 Tor Paulsson                        Markbygdens OK            34:05 
    5 Tim Johansson                       FK Friskus Varberg        34:35 
    6 Anton Viklund                       Lerums SOK                38:33 
    7 Rebecca Lekberg                     Sävedalens AIK            45:03 
    8 Saga Fröstad                        Kungälvs OK               49:32 
    9 Malin Nilsson                       OK Tranan                 56:02 
   10 Sofia Thiel                         Gällstadbygdens SoK     1:07:53 

      Sofia Klasson                       Hestra IF              Ej godk. 



INSKOLNING  (1 

      Erik Lund                           Borås GIF                 Godk. 
      Elsa Plumppu                        Bredareds IF              Godk. 
      Selma Nordgren                      Markbygdens OK            Godk. 
      Filipa Gustavsson                   IFK Göteborg              Godk. 
      Linnéa Björsson                     OK Kullingshof            Godk. 
      Espen Walöen                        Kinnaströms SK            Godk. 
      Henning Walöen                      Kinnaströms SK            Godk. 
      Gustav Bååth                        Hestra IF                 Godk. 
      Erica Abrahamsson                   FK Herkules               Godk. 
      Emma Bååth                          Hestra IF                 Godk. 
      Lisa Homann                         Frölunda OL               Godk. 
      Emma Ivarsson                       OK Kullingshof            Godk. 
      Kajsa Homann                        Frölunda OL               Godk. 



Öppen 1  (6)   

    1 Annika Holthoff                     OLV. Steinberg            30:20 
    2 Erik Karlsson                       OK Orinto                 52:39 
    3 Maja Karlsson                       OK Orinto                 57:12 
    4 Lovisa Ringman                      Klubblös                1:01:38 
    5 Eskil Peterson                      Markbygdens OK          1:03:57 
    6 Kurt Lygnerud                       IF Rigor                1:06:42 



Öppen 2  (12)  

    1 Arthur Karlsson                     OK Orinto               1:14:48 
    2 Christina Wernersson                OK Orinto               1:16:11 
    3 Yvonne Jungbjer                     Göteborgs Skidklubb     1:20:17 
    4 Åsgerd Bergman                      OK Tranan               1:22:04 
    5 Eva Adolfsson                       IK Ymer                 1:22:59 
    6 Anders Andersson                    Kinnaströms SK          1:34:29 
    7 Siw Pettersson                      Göteborg-Majorna OK     1:39:48 
    8 Anna Brolin                         OK Räven                1:47:16 
    9 Marianne Bertilsson                 OK Räven                1:47:50 
   10 Elisabeth Janslätt                  Tolered-Utby Ol-klubb   1:52:34 
   11 Kristina Narbro                     Tolered-Utby Ol-klubb   2:02:12 
   12 Lennart Arvidsson                   IK Ymer                 2:17:08 



Öppen 3  (3)   

    1 Håkan Björklund                     Sjövalla FK             1:02:55 
    2 Marie Jansson                       OK Landehof             1:06:23 
    3 Maria Edvall                        Klubblös                1:49:20 



Öppen 4  (39)  

    1 Klas Adolfsson                      IK Ymer                   30:10 
    2 Peter Nilsson                       OK Tranan                 33:00 
    3 Sara Abrahamsson                    FK Herkules               35:11 
    4 Eva Hägnander                       Lidköpings VSK            36:57 
    5 Stefan Eksberg                      Rydboholms SK             38:04 
    6 Pelle Paulson                       Markbygdens OK            38:31 
    7 Mats Paulsson                       Klubblös                  38:39 
    8 Johanna Rönnqvist                   OK Löftan                 38:58 
    9 Marie Björsson                      OK Kullingshof            41:26 
   10 Lars Rylander                       OK Gläntan                42:49 
   11 Åsa Dryselius                       Markbygdens OK            44:23 
   12 Margareta Rylander                  OK Gläntan                47:22 
   13 Rune Jungbjer                       Göteborgs Skidklubb       48:22 
   14 Erland Olsson                       Toarps OK                 50:40 
   15 Ulf Skogman                         Kinnaströms SK            51:38 
   16 Kristina Tellqvist                  IK Dran                   55:12 
   17 Karl-Åke Böregård                   OK Gläntan                55:19 
   18 Louise Böregård                     OK Gläntan                55:21 
   19 Stig Hedhag                         Göteborg-Majorna OK       56:10 
   20 Agneta Böregård                     OK Gläntan                56:24 
   21 Camilla Björklund                   Sjövalla FK               57:40 
   22 Stig Wallerman                      Borås GIF                 58:24 
   23 Rolf Bååth                          Hestra IF                 59:15 
   24 Sara Larsson                        Sävedalens AIK            59:22 
   25 Lena Skoog                          Hestra IF                 59:36 
   26 Christer Sjöström                   Tolered-Utby Ol-klubb   1:00:30 
   27 Anette Nordberg                     Gällstads IF            1:00:41 
   28 Lena Larsson                        Hestra IF               1:01:04 
   29 Ivar Nyman                          SOK 68                  1:01:19 
   30 Gunnar Bengtsson                    OK Gläntan              1:03:07 
   31 Ingrid Talcott                      Göteborg-Majorna OK     1:03:27 
   32 Lizkulla Pettersson                 Markbygdens OK          1:03:44 
   33 Bengt-Åke Sjöström                  Tolered-Utby Ol-klubb   1:09:20 
   34 Elisabeth Runesson                  OK Orinto               1:14:20 
   35 Bengt Mohlin                        Göteborgs Skidklubb     1:15:33 
   36 Björn Wernersson                    Klubblös                1:18:46 
   37 Barbro Eckerlid                     Sävedalens AIK          1:29:28 

      Jesper Borg                         Hestra IF              Ej godk. 
      Oscar Paulsson                      Klubblös               Ej godk. 



Öppen 5  (15)  

    1 Ambjörn Lassing                     Frosta OK                 47:39 
    2 Rolf Olofsson                       FK Friskus Varberg        49:16 
    3 Stefan Lindholm                     Fjärås AIK                49:37 
    4 Johan Robertsson                    Klubblös                  49:50 
    5 Magnus Wall Jungbjer                Göteborgs Skidklubb       51:04 
    6 Monica Andersson                    Ulricehamns OK            52:19 
    7 Clas Hämberg                        Rydboholms SK             52:25 
    8 Viveka Lassing                      Frosta OK                 52:36 
    9 Jimmy Hägg                          FK Friskus Varberg        59:07 
   10 Sune Wikström                       IK Uven                   59:14 
   11 Alf Johansson 2                     FK Friskus Varberg      1:00:52 
   12 Roger Skoog                         Hestra IF               1:05:22 
   13 Hanna Wallin                        IK Trenne Ullared       1:08:24 
   14 Evert Johansson                     Borås GIF               1:28:27 

      Joel Peterson                       Markbygdens OK         ej start 



Öppen 6  (9)   

    1 Benny Mild                          Gällstadbygdens SoK     1:01:41 
    2 Lennart Widerström                  IK Ymer                 1:09:49 
    3 Patrik Fredriksson                  FK Herkules             1:18:42 
    4 Magnus Ivarsson                     OK Gläntan              1:22:21 
    5 Olle Lindkvist                      Sjövalla FK             1:22:33 
    6 Carl Björsson                       OK Kullingshof          1:27:01 
    7 Johannes Südhoff                    Sävedalens AIK          1:27:21 
    8 Stig Bertilsson                     OK Räven                1:33:47 
    9 Göran Lassing                       Frosta OK               1:40:12 



Öppen 7  (44)  

    1 Anton Udd                           Markbygdens OK            27:56 
    2 Stefan Nordin                       OK Tranan                 30:42 
    3 Erik Bertilsson                     OK Räven                  33:26 
    4 Linda Larsson                       Rydboholms SK             33:59 
    5 Lars Widerström                     IK Ymer                   34:53 
    6 Rune Eliasson                       Falkenbergs OK            35:03 
    7 Rolf Eckermark                      Göteborg-Majorna OK       35:04 
    8 Daniel Nilsson                      IK Stern                  35:09 
    9 Kristina Wall Jungbjer              Göteborgs Skidklubb       35:56 
   10 Martina Lindberg                    IK Ymer                   37:14 
   11 Rolf Zetterberg                     Markbygdens OK            37:53 
   12 Lennart Bjufström                   SOK 68                    39:09 
   13 Tina Holthoff                       Sjövalla FK               40:35 
   14 Maria Asp                           IFK Göteborg              40:37 
   15 Anders Rylander                     Göteborgs Skidklubb       42:31 
   16 Erika Asp                           FK Herkules               43:04 
   17 Christina Südhoff                   Sävedalens AIK            43:18 
   18 Thomas Göransson                    IK Ymer                   44:29 
   19 Daniel Hansson                      IK Ymer                   44:31 
   20 Anne Johansson                      OK Tranan                 44:45 
   21 Conny Wernersson                    OK Orinto                 45:00 
   22 Pertti Heed                         OK Orinto                 45:43 
   23 Nina Djerf                          Lerums SOK                45:52 
   24 Jan-Erik Porath                     Tolered-Utby Ol-klubb     46:28 
   25 Kent Pettersson                     IFK Göteborg              47:22 
   26 Rickard Nilsson                     OK Räven                  47:36 
   27 Cristina Nilsson                    OK Tranan                 48:19 
   28 Anika Lidh                          OK Tranan                 49:25 
   29 Bo Adolfsson                        IK Ymer                   50:40 
   30 Kajsa Nordin                        OK Tranan                 52:46 
   31 Svante Johansson                    Göteborgs Skidklubb       53:09 
   32 Frida Mannfolk                      Ulricehamns OK            54:28 
   33 Anders Wernerson                    IK Ymer                   55:07 
   34 Kjell Ryberg                        IFK Göteborg              56:56 
   35 Veronica Udd                        Kinnaströms SK            57:54 
   36 Martin Udd                          Kinnaströms SK            58:04 
   37 Anita Anderson                      Lerums SOK              1:00:35 
   38 Joakim Lundqvist                    Göteborg-Majorna OK     1:01:21 
   39 Anette Sundqvist                    OK Tranan               1:06:54 
   40 Elisabeth Lundqvist                 Göteborg-Majorna OK     1:15:56 

      sture andersson                     IF Rigor               Ej godk. 
      Frida Stolt                         Vänersborgs SK         Ej godk. 
      Ann Svärm                           OK Gisle               Ej godk. 
      Sven Ring                           Kinnaströms SK         Ej godk. 



Öppen 8  (25)  

    1 Daniel Olsson                       Toarps OK                 39:13 
    2 Stefan Aroneng                      Hestra IF                 45:26 
    3 Torgny Pettersson                   Markbygdens OK            47:16 
    4 Claes Setthagen                     OK Tranan                 48:56 
    5 Peter Lekberg                       Sävedalens AIK            49:58 
    6 Christian Jansson                   OK Tranan                 50:51 
    7 Anders Sjögren                      OK Kullingshof            51:48 
    8 Kristian Adolfsson                  IK Ymer                   55:22 
    9 Arne Svärm                          OK Gisle                  55:52 
   10 David Hägg                          Gotlands Bro OK           57:43 
   11 Owe Svensson                        OK Tranan                 58:49 
   12 Joakim Lindblom                     Klubblös Klubb 90004      58:52 
   12 Janna Andreasson                    Klubblös Klubb 90004      58:52 
   14 Ingmar Johansson                    FK Friskus Varberg        59:33 
   15 Anna Abrahamsson                    FK Herkules             1:00:42 
   16 Marcus Gardelius                    Gotlands Bro OK         1:01:00 
   17 Lars-Göran Davidsson                Göteborg-Majorna OK     1:01:53 
   18 Per-Anders Axelsson                 Markbygdens OK          1:02:41 
   19 Kurt Johansson                      Svenljunga OK           1:05:46 
   20 Åsa Martinsson                      OK Tranan               1:07:16 
   21 Ulrika Johansson                    OK Löftan               1:11:57 
   22 Tommy Pedersen                      OK Orinto               1:13:39 
   23 Peter Abrahamsson                   Sk Björnen Klubb 9000   1:16:42 

      Anders Carlsson                     Göteborg-Majorna OK    Ej godk. 
      Kjell Walöen                        Kinnaströms SK         ej start 



Öppen 9  (6)   

    1 Stefan Holthoff                     Sjövalla FK             1:01:11 
    2 Mattias Karlsson                    OK Alehof               1:08:28 
    3 Magnus Wallin                       IK Trenne Ullared       1:09:51 
    4 Tobias Edström                      OK Gisle                1:27:32 
    5 Jonas Leander                       Lerums SOK              1:46:17 
    6 Staffan Edström                     OK Gisle                1:50:39