---------------------------------------------------------------------

Mösatrövet 2007 Söndag                            sö 2007-10-07 08:13

Resultat

----------------OE2003 Sverige © Stephan Krämer 2007-----------------

 

   Pl Namn                    Klubb                          Tid Tvlmärke

 

 

 

H80  (9)      

 

    1 Nisse Bohman            OK Kompassen                 51:07 G       

    2 Mats Lomås              OK Tranan                    53:07 G       

    3 Bengt Olausson          OK Orinto                    55:39 G       

    4 Arne Jörlid             Toarps OK                    57:03 G       

    5 Bo Tyvik                I 15 IF                      58:53 S       

    6 Bengt Borg              Göteborg-Majorna OK        1:03:40 S       

    7 Stig Engström           OK Skogshjortarna          1:07:30 S       

    8 Hugo Krause             Tolered-Utby Ol-klubb      1:12:48 S       

    9 Gustav Elvmyr           Göteborgs Spårvägars GIF   1:22:21         

 

 

 

H75  (13)     

 

    1 Helmer Ekberg           Ätrans IF                    40:38 G       

    2 Björn Broman            Göteborg-Majorna OK          42:10 G       

    3 Bertil Johansson        Markbygdens OK               49:15 S       

    4 Sten Carlsson           Sävedalens AIK               49:20 S       

    5 Olle Gottfridsson       SOK 68                       50:43 S       

    6 Nils Rågstedt           IS Kullen                    51:01 S       

    7 Ture Gunnarsson         Göteborg-Majorna OK          52:50 S       

    8 Carl-Henrik Hallberg    IK Uven                      53:05 S       

    9 Lars Gunnar Enström     OK Tranan                  1:05:53         

   10 Erik Johansson          Göteborgs Spårvägars GIF   1:23:24         

 

      Sven Andersson          OK Stigen                 Ej godk.         

      Bertil Johansson        OK Landehof               Ej godk.         

      Rolf Blom               Frölunda OL               ej start         

 

 

 

H70  (12)     

 

    1 Håkan Skogum            Markbygdens OK               44:41 G       

    2 Göran Olofsson          Fjärås AIK                   48:57 G       

    3 Lennart Bernhed         Tolered-Utby Ol-klubb        51:49 S       

    4 Ingemar Alfredsson      IK Uven                      51:53 S        

    5 Ragnar Collryd          Bredaryds SOK                54:48 S       

    6 Peo Bengtsson           OK Pan-Kristianstad          55:02 S       

    7 Karl-Erik Holmberg      Fjärås AIK                   58:53 S       

    8 Harry Söderberg         FK Friskus Varberg         1:03:27 B       

    9 Gösta Cederin           Göteborg-Majorna OK        1:23:45         

   10 Alban Carlbom           Lerums SOK                 1:33:04         

 

      Kurt Johansson          Fjärås AIK                Ej godk.         

      Nils-Olof Thorsell      Sävedalens AIK            Ej godk.         

 

 

 

H65  (23)     

 

    1 Lars Finbom             OK Landehof                  43:15 G       

    2 Magne Hagström          Frölunda OL                  49:10 S        

    3 Erland Ling             Jönköpings OK                53:29 S       

    4 Gösta Lindqvist         OK Löftan                    53:45 S       

    5 Roland Lagesson         OK Löftan                    54:19 S       

    6 Roland Brandshage       Sävedalens AIK               56:37 S       

    7 Lars-Åke Larsson        OK Tranan                    59:10 S       

    8 Allan Sunnergren        Hjärnarps GH OL            1:02:13 B       

    9 Ragnar Gudmundsson      IF Rigor                   1:02:45 B       

   10 Kurt Rydin              OK Tranan                  1:05:04 B       

   11 Gunnar Karlsson         Ätrans IF                  1:05:52 B       

   12 Percy Carlsson          Göteborgs Spårvägars GIF   1:06:19         

   13 Karl-Axel Johansson     IK Uven                    1:09:44         

   14 Bengt Johansson         Sävedalens AIK             1:10:36         

   15 Mats-Erik Andersson     Ulricehamns OK             1:16:44         

   16 Birger Aronsson         Bredareds IF               1:17:04         

   17 JB Larsson              OK Löftan                  1:24:02         

   18 Lars-Göran Rosén        Rydboholms SK              1:24:37         

 

      Gunnar Bylund           Rydboholms SK             Ej godk.         

      Lennart Nyman           Hestra IF                 ej start         

      Olle Hermansson         IK Ymer                   ej start         

      Stig Wallin             Lerums SOK                ej start         

      Henrik Bergman          OK Tranan                 ej start         

 

 

 

H60  (32)     

 

    1 Sören Andersson         IK Dran                      47:55 G       

    2 Bengt Bergman           Lunds OK                     48:10 G       

    3 Dag Lorén               OK Frisene                   49:41 G       

    4 Göran Bengtsson         Tockarps IK                  52:32 G       

    5 Lars Tuvesson           Ulricehamns OK               53:45 S       

    6 Per-Olof Fernberg       IS Skanne                    54:05 S        

    7 Roland Nilsson          Falköpings AIK OK            54:43 S       

    8 Henry Djurbäck          Kinnaströms SK               58:21 S       

    9 Torbjörn Wikström       OK Orinto                    59:43 S       

   10 Benny Ivarsson          Fjärås AIK                 1:01:20 S       

   11 Morgan Ljung            Vaggeryds SOK              1:02:00 S       

   12 Christer Samuelsson     OK Löftan                  1:02:17 S       

   13 Bertil Ingemarsson      Hestra IF                  1:03:41 S       

   14 Ingemar Lindblom        IFK Göteborg               1:05:08 S       

   15 Anders Björnberg        Frölunda OL                1:07:21 S       

   16 Lars-Erik Gadde         Göteborg-Majorna OK        1:08:43 B       

   17 Rune Eliasson           Falkenbergs OK             1:09:08 B       

   18 Bengt-åke Svensson      IK Ymer                    1:09:18 B       

   19 Tommy Pedersen          OK Orinto                  1:09:41 B       

   20 Gösta Claesson          Rydboholms SK              1:13:35         

   21 Kurt Johansson          Svenljunga OK              1:14:09         

   22 Sven-Erik Forsell       Lunds OK                   1:24:38         

   23 Kenneth Johansson       Tolered-Utby Ol-klubb      1:26:48         

   24 Björn Ahlnér            Göteborg-Majorna OK        1:44:40         

   25 Steffen Rosén           IK Uven                    1:47:13         

 

      Sture Grytheim          Elfsborg SOK              Ej godk.         

      Kenneth Rosén           Göteborg-Majorna OK       Ej godk.         

      Bengt Mattsson          OK Orinto                 Ej godk.         

      Jukka Rankanen          Sjövalla FK               Ej godk.         

      Lennart Olsson          IK Uven                   ej start         

      Göte Johansson D-P      OK Tranan                 ej start         

      Lars Acke Wåhlander     Göteborg-Majorna OK       ej start         

 

 

 

H55  (23)     

 

    1 Carl-Henry Andersson    OK Orinto                    46:03 G       

    2 Olle Adolfsson          Lerums SOK                   47:02 G       

    3 Stig Johansson          Bredaryds SOK                51:49 G       

    4 Sven-Olof Larsson       Växjö Allmänna IS            52:31 S       

    5 Kjell Martinsson        OK Tranan                    53:11 S       

    6 Kent Ivarsson           OK Skogshjortarna            55:13 S       

    7 Sören Svensson          Sjövalla FK                  56:21 S       

    8 Bill Schölin            Tockarps IK                  56:53 S       

    9 Åke Johansson           Rydboholms SK                58:06 S       

   10 Sven-Erik Molander      Tolered-Utby Ol-klubb      1:00:53 S       

   11 Kent Jogeland           IK Ymer                    1:02:31 S       

   12 Gert Ivarsson           OK Skogshjortarna          1:03:14 S       

   13 Jan Bengtsson           FK Friskus Varberg         1:05:50 S       

   14 Mats Kågeson            Lerums SOK                 1:05:59 S       

   15 Lars Larsson            OK Frisene                 1:07:23 B       

   16 Lars Österberg          Sävedalens AIK             1:19:58         

   17 Jörgen Estving          Lerums SOK                 1:27:14         

   18 Göran Larsson I         OK Kompassen               1:37:59         

 

      Anders Davidson         Markbygdens OK            Ej godk.         

      Leif Rylander           Markbygdens OK            Ej godk.         

      Lars-Olov Dahlberg      OK Landehof               Ej godk.         

      Sten Blomström          IK Stern                  ej start         

      Lars Leijon             Lerums SOK                ej start         

 

 

 

H50  (17)     

 

    1 Ulf Palmér              Ulricehamns OK               51:43 G       

    2 Anders Johansson        Hestra IF                    53:39 G       

    3 Magnus Andersson        Ulricehamns OK               54:21 G       

    4 Per Andersson           OK Orinto                    55:47 G       

    5 Björn Pettersson        Ulricehamns OK               57:30 G       

    6 Anders Spånér           Sävedalens AIK               57:59 G       

    7 Jan Holmqvist           Hestra IF                    59:35 S       

    8 Torbjörn Halvarsson     Fjärås AIK                 1:00:52 S       

    9 Per-olof Larsson        Hestra IF                  1:01:37 S       

   10 CarlJohan Högstrand     Markbygdens OK             1:03:41 S       

   11 Torbjörn Olsson         Göteborg-Majorna OK        1:07:28 S       

   12 Bill Andersson          I 15 IF                    1:13:31 B       

   13 Bo Hermansson           Göteborg-Majorna OK        1:31:11         

   14 Ingemar Strandell       Göteborgs Skidklubb        1:55:03         

 

      Egon Johansson          OK Tranan                 Ej godk.         

      Göran Håkansson         IK Uven                   ej start         

      Sören Kaspersson        Markbygdens OK            ej start         

 

 

 

H45  (22)     

 

    1 Stefan Lund             OK Skogshjortarna            45:29 G       

    2 Lennart Josefsson       Rydboholms SK                46:09 G       

    3 Torsten Backteman       Lerums SOK                   47:21 G       

    4 Ulf Wallin              Sjövalla FK                  49:42 G       

    5 Per-Arne Wahlgren       Sjövalla FK                  52:35 S       

    6 Pär Claesson            Sävedalens AIK               55:49 S       

    7 Björn Lindau            Tolered-Utby Ol-klubb        56:46 S       

    8 Magnus Wide             FK Herkules                  59:00 S       

    9 Bo Josefsson            Rydboholms SK              1:05:40 B       

   10 Lars Eriksson           Markbygdens OK             1:06:44 B       

   11 Christer Bergagård      Tolered-Utby Ol-klubb      1:06:48 B       

   12 Bengt Klasson           Ulricehamns OK             1:07:00 B       

   13 Johan Byström           KFUK-KFUM IA Göteborg      1:11:31         

   14 Göran Olesund           OK Landehof                1:20:16         

   15 Jonas Karlsson          Markbygdens OK             1:25:08         

   16 Martin Eickhoff         Sävedalens AIK             1:26:18         

   17 Christer Mannfolk       Ulricehamns OK             1:29:56         

   18 Stefan Sjöblom          Frölunda OL                1:35:07         

   19 Håkan Wåhlander         Sjövalla FK                1:39:22         

   20 Ulf Sundin              Göteborg-Majorna OK        1:46:11         

 

      Jan Rydén               Sjövalla FK               ej start         

      Mats Lindqvist          Sävedalens AIK            ej start         

 

 

 

H45 MOTION  (1

 

    1 Peter Hammersberg       Frölunda OL                1:20:35 S       

 

 

 

H40  (19)     

 

    1 Bertil Åkesson          Markbygdens OK               48:27 G       

    2 Niclas Andersson        Markbygdens OK               56:15 S       

    3 Roine Pettersson        IFK Göteborg                 57:31 S       

    4 Nils Gustavsson         IFK Göteborg               1:00:11 S       

    5 Jim Axmalm              Sävedalens AIK             1:00:52 S       

    6 Peter Nilsson           OK Tranan                  1:01:09 S       

    7 Christian Jansson       OK Tranan                  1:07:17 S       

    8 Mikael Jungbjer         Göteborgs Skidklubb        1:10:17 B       

    9 Stefan Hammar           FK Herkules                1:12:07 B       

   10 Per Andersson           Ulricehamns OK             1:13:01 B       

   11 Robert Burén            IK Ymer                    1:16:22         

   12 Göran Stuhlhofer        OK Landehof                1:27:11          

   13 Leif Hagman             IK Uven                    1:31:55         

   14 Per-Anders Axelsson     Markbygdens OK             1:33:15         

 

      Ulf Almehed             Frölunda OL               Ej godk.         

      Bengt Grewin            Frölunda OL               ej start         

      Stefan Aroneng          Hestra IF                 ej start         

      Johan Mars              Markbygdens OK            ej start         

      Magnus Johansson        OK Löftan                 ej start         

 

 

 

 

H35  (10)     

 

    1 Kenneth Johansson       OK Tranan                    58:45 G       

    2 Peter Lekberg           Sävedalens AIK             1:05:01 S       

    3 Anders Arfwedson        Frölunda OL                1:08:50 S        

    4 Markel Bertilsson       Hestra IF                  1:10:52 S       

    5 Mikael Gustafsson       OK Gynge                   1:13:06 S       

    6 Fredrik Ask             Markbygdens OK             1:15:25 S       

    7 Johan Hansson           OK Löftan                  1:30:20         

 

      Magnus Homann           Frölunda OL               ej start         

      Peter Grahn             Hestra IF                 ej start         

      John-Patrik Treptow     OK Löftan                 ej start         

 

 

 

H35 MOTION  (5

 

    1 Magnus Lindberg         IK Ymer                    1:05:21 S       

    2 Magnus Henningsson      Hestra IF                  1:18:44 S       

    3 Ulf Nyqvist             OK Landehof                1:29:01 B       

    4 Sven Eriksson           OK Landehof                1:40:26         

 

      Per Näslund             OK Landehof               Ej godk.         

 

 

 

H21 LÅNG  (11)

 

    1 Mikael Olofsson         IFK Göteborg               1:09:42 G       

    2 Thomas Asp              IFK Göteborg               1:20:55 S       

    3 Stefan Ring             OK Löftan                  1:32:52 S       

    4 Torbjörn Johansson      Bredaryds SOK              1:35:29 S       

    5 Johan Bergagård         Tolered-Utby Ol-klubb      1:37:28 S       

 

      Erik Martinsson         Linköpings OK             Ej godk.         

      Tobias Wahlgren         IK Hakarpspojkarna        Ej godk.         

      Mikael Lundqvist        Falkenbergs OK            ej start         

      Martin Jönsson          FK Friskus Varberg        ej start         

      Daniel Andreas Wernerss Göteborg-Majorna OK       ej start         

      Fredrik Rosén           Jönköpings OK             ej start         

 

 

 

H21  (5)       

 

    1 Vidar Faxén             Sävedalens AIK             1:10:34 G       

    2 Markus Hermansson       IK Ymer                    1:15:43 G       

    3 Ales Kozumplik          Aalborg OK                 1:25:07 S       

    4 Claus Bobach            Aalborg OK                 1:28:04 S       

    5 Mats Gustavsson         FK Friskus Varberg         1:46:06 B       

 

 

 

H20 LÅNG  (3) 

 

    1 Rico Heljskov Mogensen  St.Binderup OK             1:25:51 G       

    2 Simon Larsson           Markbygdens OK             1:26:28 G       

    3 Anton Udd               Markbygdens OK             1:34:37 G       

 

 

 

H18 LÅNG  (5) 

 

    1 Bjarke Boserup          Aalborg OK                 1:22:03 G       

    2 David Hansson           Markbygdens OK             1:22:40 G       

    3 Peter Vestergaard Sören Aalborg OK                 1:23:54 G       

 

      Lasse Grön              Mariager Fjord OK         Ej godk.         

      Christer Hentze         Fjärås AIK                Ej godk.         

 

 

 

H16  (7)      

 

    1 Joel Nilsson            Lerums SOK                   45:06         

    2 David Johansson         Rydboholms SK                49:08         

    3 Anders Hansson          Bredareds IF                 51:07         

    4 Johan Attfors           Tolered-Utby Ol-klubb        57:28         

    5 Carl Lindau             Tolered-Utby Ol-klubb        58:09         

    6 Simon Bengtsson         FK Friskus Varberg         1:25:08         

 

      Niklas Österlund        IK Ymer                   ej start         

 

 

 

H14  (8)      

 

    1 Simon Skogman           Markbygdens OK               33:16         

    2 Pontus Karlsson         Markbygdens OK               34:27         

    3 Martin Larsson          Hestra IF                    35:18         

    4 Rasmus Lygner           Lerums SOK                   41:45         

    5 Martin Johansson-Ahlber Hestra IF                    41:50         

    6 Mattias Steisner        Tolered-Utby Ol-klubb      1:20:18         

 

      Gabriel Andersson       Ulricehamns OK            Ej godk.         

      Martin Hentze           Fjärås AIK                Ej godk.         

 

 

 

H12  (18)     

 

    1 Anton Nilsson           OK Tranan                    21:24         

    2 Filip Grahn             Hestra IF                    22:24         

    3 Markus Larsson          Hestra IF                    27:45         

    4 Linus Landergren        IK Ymer                      30:40         

    5 Oskar Lindqvist         Sävedalens AIK               30:47         

    6 Tobias Pentonen         Hestra IF                    32:09         

    7 Andreas Jansson         OK Tranan                    32:16         

    8 Staffan Strandell       Göteborgs Skidklubb          33:20         

    9 Arvid Hammar            FK Herkules                  36:38         

   10 Philip Näslund          OK Landehof                  39:07         

   11 Erik Fors               Hestra IF                    40:52         

   12 Alfred Larsson          Bredareds IF                 42:19         

   13 Klas Udd                Markbygdens OK               42:47         

   14 Karl Rydén              Sjövalla FK                  48:56         

   15 Anton Främberg          Göteborgs Skidklubb          58:18          

   16 Felix Larsson           Göteborgs Skidklubb          59:42         

   17 Dennis Karström         FK Herkules                1:11:10         

 

      Viktor Lindström        Göteborgs Skidklubb       ej start         

 

 

 

H10  (12)     

 

    1 Victor Helgesson        Hestra IF                    25:17         

    2 Felix Axelsson          Markbygdens OK               28:53         

    3 Albin Claesson          Sävedalens AIK               30:51         

    4 Otto Stuhlhofer         OK Landehof                  32:38         

    5 Johan Svensson          Markbygdens OK               34:09         

    6 Rasmus Arfwedson        Frölunda OL                  34:53         

    7 Jonatan Larsson         Sävedalens AIK               38:56          

    8 Olle Josarp             FK Friskus Varberg           56:56         

    9 Karl Hammersberg        Frölunda OL                1:02:00         

   10 Carl Agrell             Sävedalens AIK             1:12:11         

 

      Emil Johansson          Bredareds IF              ej start         

      Eric Jansson            OK Tranan                 ej start         

 

 

 

D70  (9)      

 

    1 Inger Hallberg          IK Uven                      53:39 G       

    2 Anna-Lisa Berglund      Sävedalens AIK               56:13 G       

    3 Marianne Höglund        FK Herkules                  56:31 G       

    4 Gudrun Wallin           Kinnaströms SK               59:35 G       

    5 Inga-Lisa Johansson     Fjärås AIK                 1:02:50 S       

    6 Anne-Marie Carlsson     Sävedalens AIK             1:12:36 S       

    7 Ann-Marie Särén         Borås GIF                  1:12:55 S       

 

      Anita Andersson         Fjärås AIK                ej start         

      Eva Falk                IK Stern                  ej start         

 

 

 

D65  (9)      

 

    1 Gudrun Broman           Göteborg-Majorna OK          48:32 G       

    2 Gunnel Börjesson        IK Uven                      50:17 G       

    3 Barbro Vallin           Kungälvs OK                  51:44 G       

    4 Vivi-Anne Bylund        Rydboholms SK                56:16 S       

    5 Lisbeth Bernhed         Tolered-Utby Ol-klubb        58:16 S       

    6 Ing-Mari Larsson        OK Löftan                  1:07:30 S       

 

      Marianne Johansson      Sävedalens AIK            Ej godk.         

      Ann-Catrine Ahlström    Fjärås AIK                ej start         

      Barbro Blom             Frölunda OL               ej start         

 

 

 

D60  (21)      

 

    1 Gunnel Svensson         IK Ymer                      37:01 G       

    2 Christina Schedwin      FK Herkules                  40:31 G       

    3 Ingrid Hermansson       IK Ymer                      40:35 G       

    4 Carola Andersson        OK Löftan                    46:08 S       

    5 Britt Forsell Pirozzi   Lunds OK                     50:10 S       

    6 Elisabeth Rosén         Göteborg-Majorna OK          50:29 S       

    7 Ingrid Rex Wallström    IK Uven                      51:07 S       

    8 Lillemor Lorén          OK Frisene                   51:56 S       

    9 Britt Rangert           Växjö Allmänna IS            53:35 S       

   10 Ulla Ling               Jönköpings OK                57:30         

   11 Ingrid Åhlund           Svenljunga OK                58:19         

   12 Birgitta Parkner        OK Landehof                1:00:20         

   13 Inger Green             Sjövalla FK                1:11:50         

 

      Enid Ingemarsson        Hestra IF                 Ej godk.         

      Marie-Louise Lundström  OK Löftan                 Ej godk.         

      Gunborg Gustafsson      Borås GIF                 ej start         

      Eva Alsin               IK Ymer                   ej start         

      Anna-Lena Nyth          OK Orinto                 ej start         

      Rosa Björkman           OK Orinto                 ej start         

      Birgitta Johansson      OK Tranan                 ej start         

      Monica Larsson          OK Tranan                 ej start         

 

 

 

D55  (10)     

 

    1 Ann-Marie Holmström     IK Gandvik                   46:34 G       

    2 Karin Axelsson          IK Uven                      58:33 S       

    3 Lotta Börjesson         Sävedalens AIK             1:02:02 S       

    4 Lizzie Hansen           OK Landehof                1:03:06 S       

    5 Karin Larsson           OK Kompassen               1:07:00 B       

    6 Monica Ivarsson         OK Skogshjortarna          1:08:48 B       

 

      Ann-Christin Larsson    OK Frisene                Ej godk.         

      Eva Thörnblom           Sjövalla FK               Ej godk.         

      Eva Blomström           IK Stern                  ej start         

      Britt-Marie Larsson     SOK 68                    ej start         

 

 

 

D55 MOTION  (3

 

    1 Inger Eismark           IFK Göteborg               1:13:22 S       

 

      Eva-Maj Johansson       Fritsla VIK               Ej godk.         

      Monica Swärd            Göteborgs Spårvägars GIF  ej start         

 

 

 

D50  (12)     

 

    1 Gunilla Larsson         Bredareds IF                 42:58 G       

    2 Marianne Klasson        Ulricehamns OK               43:59 G       

    3 Kristina Unosson        Bredareds IF                 44:42 G       

    4 Monica Martinsson       OK Tranan                    45:46 G       

    5 Solveig Hedenblom       Sjövalla FK                  45:59 G       

    6 Ulla Niklason           Markbygdens OK               46:42 G       

    7 Berit Ivarsson          OK Skogshjortarna          1:06:46         

    8 Siv Larsson             Växjö Allmänna IS          1:07:28         

    9 Gunnel Svantesson       IK Ymer                    1:09:40         

   10 Margareta Schölin       Tockarps IK                1:12:46         

   11 Marita Larsson          Markbygdens OK             1:31:20         

 

      Eva Andreasson          Borås GIF                 ej start         

 

 

 

D45  (17)     

 

    1 Anne Udd                Markbygdens OK               44:41 G       

    2 Christina Söderblom     Ätrans IF                    46:28 G       

    3 Kristin Hansson         Markbygdens OK               49:20 G       

    4 Lena Eriksson           Elfsborg SOK                 49:59 G       

    5 Marianne Hansson        Bredareds IF                 50:58 S       

    6 Lena Larsson            Göteborg-Majorna OK          52:16 S       

    7 Monica Knutsson         Sävedalens AIK               54:22 S       

    8 Elisabet Månsson        OK Löftan                    55:55 S       

    9 Maria Halvarsson        Fjärås AIK                   58:25 S       

   10 Agneta Johansson        Rydboholms SK              1:05:58 B       

   11 Inger Larsson           Bredareds IF               1:08:17          

   12 Lisbeth Bergagård       Tolered-Utby Ol-klubb      1:10:24         

   13 Maria Nilsson           Fjärås AIK                 1:14:26         

   14 Susanne Eickhoff        Sävedalens AIK             1:26:21         

 

      Christina Nilsson       Lerums SOK                Ej godk.         

      Silke Klick             IK Stern                  ej start         

      Lena Håkansson          IK Uven                   ej start         

 

 

 

D40  (5)      

 

    1 Susanne Johansson       Fjärås AIK                 1:03:33 G       

    2 Caroline Näslund        OK Landehof                1:12:04 S       

 

      Monica Laage            Falköpings AIK OK         ej start         

      Jenny Homann            Frölunda OL               ej start         

      Eva Falck               OK Räven                  ej start         

 

 

 

D35  (6)      

 

    1 Carina Gustafsson       OK Gynge                     54:18 G       

    2 Marina Axelsson         Markbygdens OK               58:22 G        

    3 Anna Eriksson           OK Landehof                1:06:39 S       

 

      Hanna Axmalm            Sävedalens AIK            Ej godk.         

      Sara Åberg              Hestra IF                 ej start         

      Sofia Karlsson          OK Landehof               ej start         

 

 

 

D35 MOTION  (2

 

    1 Lena Hörberg            IK Stern                   1:09:34 S       

    2 Christina Pettersson    Sjövalla FK                1:37:21 B       

 

 

 

D21 LÅNG  (11)

 

    1 Lotta Saetre            OK Orinto                    57:52 G       

    2 Helena Andersson        FK Friskus Varberg           59:35 G       

    3 Laila B Höglund         FK Herkules                1:01:26 G       

    4 Sara Helander           Domnarvets GOIF            1:01:28 G       

    5 Åsa Hagnestål           Göteborg-Majorna OK        1:06:00 S       

    6 Carolina Klasson        Ulricehamns OK             1:20:14 S       

    7 Hanna Gustavsson        OK Skogsstjärnan           1:34:41         

 

      Louise Göthfors         Göteborg-Majorna OK       ej start         

      Maria Thelin            Jönköpings OK             ej start         

      Maria Magnusson         FK Friskus Varberg        ej start         

      Helena Lidhage          Ulricehamns OK            ej start         

 

 

 

D18 Lång  (8) 

 

    1 Zania Heljskov Mogensen Silkeborg OK                 47:27 G       

    2 Lovisa Nilsson          Lerums SOK                   53:15 S       

    2 Emelie Unosson          Bredareds IF                 53:15 S       

    4 Johanna Börjesson       FK Friskus Varberg         1:06:21 S       

    5 Johanna Estving         Lerums SOK                 1:07:40 S       

    6 Rebecka Höglund         FK Herkules                1:12:00 B       

    7 Agnes Ramle             Sjövalla FK                1:22:29         

 

      Åsa Söderblom           Falkenbergs OK            ej start         

 

 

 

D16  (7)      

 

    1 Lisa Larsson            Bredareds IF                 50:31         

    2 Sofie Söderblom         Ätrans IF                    52:18         

    3 Linnea Burén            IK Ymer                    1:06:22         

    4 Frida Strandberg        Sävedalens AIK             1:09:39         

 

      Sofia Wide              FK Herkules               Ej godk.         

      Frida Laage             Falköpings AIK OK         ej start         

      Julia Engström          Tolered-Utby Ol-klubb     ej start         

 

 

 

D14  (22)     

 

    1 Johanna Skogum          Markbygdens OK               32:36         

    2 Elin Högstrand          Markbygdens OK               34:18         

    3 Anna Wallin             Sjövalla FK                  35:14         

    4 Therese Enenge          Bredareds IF                 35:40         

    5 Lina Josefsson          Rydboholms SK                36:44         

    6 Felicia Stuhlhofer      OK Landehof                  37:51         

    7 Karin Elofsson          Fjärås AIK                   38:23         

    8 Paula Jungbjer          FK Herkules                  40:13         

    9 Madeleine Attfors       Tolered-Utby Ol-klubb        41:38         

   10 Lovisa Hansson          Bredareds IF                 43:45         

   11 Linnea Wahlgren         Sjövalla FK                  44:16          

   12 Josefin Andersson       Markbygdens OK               45:00         

   13 Klara Åhsberg-Ottosson  Sjövalla FK                  46:17         

   14 Anne Hansson            Markbygdens OK               46:23         

   15 Lovisa Mannfolk         Ulricehamns OK               47:40         

   16 Filippa Spånér          Sävedalens AIK               53:25         

   17 Frida Björklund         Sjövalla FK                  53:34         

   18 Olivia Näslund          OK Landehof                1:01:11         

   19 Amanda Claesson         Sävedalens AIK             1:05:57         

 

      Maike Larsson           Markbygdens OK            Ej godk.         

      Emmeli Axmalm           Sävedalens AIK            Ej godk.         

      Martina Johansson       Bredareds IF              ej start         

 

 

 

D12  (15)     

 

    1 Elin Claesson           OK Orinto                    31:09         

    2 Clara Wallin            Sjövalla FK                  32:24         

    3 Erica Pettersson        Sjövalla FK                  32:40         

    4 Sara Josarp             FK Friskus Varberg           33:14         

    5 Lovisa Leman            Göteborgs Skidklubb          36:40         

    6 Lisa Johansson          FK Friskus Varberg           39:22         

    7 Clara Mannfolk          Ulricehamns OK               41:45         

    8 Freja Björnberg         Frölunda OL                  42:23         

    9 Malin Svensson          Markbygdens OK               45:43         

   10 Cherie Sjöblom          Frölunda OL                  53:26         

   11 Ella Strömbom           Elfsborg SOK                 54:12         

   12 Elin Wahlgren           Sjövalla FK                  58:16         

   13 Ellinor Åhman           Bredareds IF               1:31:58         

 

      Elsa Burén              IK Ymer                   ej start         

      Hillevi Eklöw           OK Löftan                 ej start         

 

 

 

D10  (15)     

 

    1 Elin Pettersson         Sjövalla FK                  25:06         

    2 Hanna Karlsson          Markbygdens OK               26:45         

    3 Agnes Spånér            Sävedalens AIK               27:24         

    4 Lina Landergren         IK Ymer                      30:17         

    5 Emelie Udd              Kinnaströms SK               30:41         

    6 Klara Axelsson          Markbygdens OK               32:13         

    7 Emma Nilsson            OK Tranan                    35:24         

    8 Alice Aroneng           Bredareds IF                 36:02         

    9 Sofia Grahn             Hestra IF                    36:31         

   10 Linnea Gustafsson       OK Gynge                     41:38         

   11 Sara Almehed            Frölunda OL                  42:57          

   12 Lisa Johansson          OK Tranan                    46:23         

   13 Jasmine Axmalm          Sävedalens AIK               59:18         

 

      Aina Hüls               Frölunda OL               ej start         

      Emilia Skogum           Markbygdens OK            ej start         

 

 

 

U4  (1)       

 

    1 Hampus Hammersberg      Frölunda OL                2:20:18         

 

 

 

U3  (6)       

 

    1 Magdalena Sandström     Elfsborg SOK                 41:18         

    2 Sofia Sandström         Elfsborg SOK                 42:07         

    3 Elvira Erixon           IK Stern                     51:50         

    4 Anna Erixon             IK Stern                     52:01         

    5 Lina Sandberg           Elfsborg SOK                 53:19         

    6 Gustav Vernholt         Hestra IF                  1:09:16         

 

 

 

U2  (6)       

 

    1 Elenor Nilsson          Fjärås AIK                   30:57         

    2 Klara Ask               Markbygdens OK               33:22         

    3 Sebastian Green         IF Rigor                     36:56         

    4 Fredrik Karlsson        IF Rigor                     52:46         

    5 Olle Hammersberg        Frölunda OL                  53:29         

 

      Filip Leman             Göteborgs Skidklubb       ej start         

 

 

 

U1  (3)       

 

    1 Klas Johansson          OK Tranan                    39:21         

    2 Malin Nilsson           OK Tranan                    40:38         

    3 Kajsa Jungbjer          FK Herkules                  50:20         

 

 

 

INSKOLNING  (6

 

      Axel Åkesson            Markbygdens OK               Godk.         

      William Åkerberg        Kinnaströms SK               Godk.         

      Christina Hentze        Fjärås AIK                   Godk.         

      Malte Larsson           Fritsla VIK                  Godk.         

      Frida Tranelv           Sävedalens AIK               Godk.         

      Ida Südhoff             Sävedalens AIK               Godk.          

 

 

 

Öppen 1  (5)  

 

    1 Oskar Larsson           Sävedalens AIK               35:16 B       

    2 Barbro Eckerlid         Sävedalens AIK               48:16         

    3 Simon Lund              Kinnaströms SK               48:40         

    4 Barbro Hallenberg       Kinnaströms SK               48:56         

    5 Lina Johansson          OK Räven                   1:01:55         

 

 

 

Öppen 2  (14) 

 

    1 Elisabeth Runesson      OK Orinto                    37:40 B       

    2 Maria Andersson         Klubblös                     42:16 B       

    3 Yvonne Jungbjer         Göteborgs Skidklubb          43:46 B       

    4 Elisabeth Jonasson      OK Orinto                    43:51 B       

    5 Doris Eliasson          OK Landehof                  51:18         

    6 Kristina Tellqvist      IK Dran                      57:14         

    7 Sara Larsson            Sävedalens AIK               57:49         

    8 Magnus Hederström       OK Skogshjortarna          1:03:19         

    9 Yngve Hederström        OK Skogshjortarna          1:03:20         

   10 Tomas Karlsson          IF Rigor                   1:11:30         

   11 Britt Alfredsson        IK Uven                    1:16:37         

   12 Henrietta Green         IF Rigor                   1:43:52         

   13 Lennart Arvidsson       IK Ymer                    2:00:59         

 

      Alfred Agrell           Sävedalens AIK            Ej godk.         

 

 

 

Öppen 3  (3)  

 

    1 Jonny Nylen             SOK Knallen                1:30:57 B       

    2 Johan Hentze            Fjärås AIK                 1:30:59 B       

    3 Ann Kärrbrand           SOK Knallen                1:32:15 B       

 

 

 

Öppen 4  (14) 

 

    1 Jeanette Sigenstam      Markbygdens OK               39:41 B       

    2 Per-Olof Eckerlid       Sävedalens AIK               44:20 B       

    3 Ronny Ragnarsson        OK Skogshjortarna            46:48 B       

    4 Eva Erixon              IK Stern                     48:41 B       

    5 Helene Lindström        Markbygdens OK               53:11         

    6 Lars Torstensson        Göteborgs Skidklubb          55:53         

    7 Ulla Hallgren           OK Skogshjortarna            58:07         

    8 Anna Durgé              KFUK-KFUM IA Göteborg      1:02:31         

    9 Rune Brandshage         IK Gandvik                 1:08:33         

   10 Rune Jungbjer           Göteborgs Skidklubb        1:10:02         

   11 Totte Holm              Markbygdens OK             1:18:18          

   12 Eva Åhsberg             Sjövalla FK                1:18:59         

 

      Knut Collryd            Bredaryds SOK             Ej godk.         

      Lena Larsson            Hestra IF                 Ej godk.         

 

 

 

Öppen 5  (12) 

 

    1 Veronica Udd            Kinnaströms SK               51:41 B       

    2 Hans Karlsson           Göteborg-Majorna OK          52:04 B       

    3 Martin Udd              Kinnaströms SK               53:38 B       

    4 Dennis Andresson        Tolered-Utby Ol-klubb        54:00 B       

    5 Bengt-Rune Wallström    IK Uven                      55:25 B       

    6 Alf Johansson 2         FK Friskus Varberg         1:00:50 B       

    7 Lennart Fors            Hestra IF                  1:09:49          

    8 Steve Svantesson        IK Ymer                    1:17:21         

    9 John Jonsson            OK Landehof                1:22:05         

   10 Peter Hallenberg        Kinnaströms SK             1:58:01         

   10 Ulrika Ahlborg          Kinnaströms SK             1:58:01         

   10 Karin Lund              Kinnaströms SK             1:58:01         

 

 

 

Öppen 6  (5)  

 

    1 Marie Johansson         OK Tranan                  1:12:50 B       

    2 Ulrika Johansson        OK Löftan                  1:17:46 B       

    3 Sara Lindgren           Klubblös                   1:30:47 B       

 

      Jeanette Larsson        FK Friskus Varberg        Ej godk.         

      Bertil Larsson          Göteborgs Skidklubb       Ej godk.         

 

 

 

Öppen 7  (15) 

 

    1 Anders Isaksson         Fjärås AIK                   37:58 B       

    2 Martina Lindberg        IK Ymer                      38:55 B       

    3 Klas Åström             FK Herkules                  38:57 B       

    4 Pär Svensson            I 15 IF                      39:28 B       

    5 Johannes Südhoff        Sävedalens AIK               40:03 B       

    6 Anna Säfsten            FK Herkules                  40:23 B       

    7 Maria Ländergren        IK Ymer                      45:05 B       

    8 Joakim Lundqvist        Göteborg-Majorna OK          49:32 B       

    9 Emma Sigvardsson        FK Friskus Varberg           51:01         

   10 Inga Persson            OK Landehof                  55:39         

   11 Inger Sundin            OK Landehof                  57:14         

   12 Gunilla Jogeland        IK Ymer                    1:07:38         

   13 Hanna Grahn Strömbom    Elfsborg SOK               1:12:24         

   14 Elisabeth Lundqvist     Göteborg-Majorna OK        1:16:45         

 

      Frida Mannfolk          Ulricehamns OK            ej start         

 

 

 

Öppen 8  (8)  

 

    1 Helena Bååth            Hestra IF                    46:53 B       

    2 Stefan Tisell           IK Stern                     48:41 B       

    3 Pål Schmidt             Klubblös                     53:14 B       

    4 Michael Magnusson       Markbygdens OK               55:41 B       

    5 Lina Jogeland           IK Ymer                      57:24 B       

    6 Kjell Karlsson          Svenljunga OK              1:13:36         

    7 Per Johansson           OK Löftan                  1:14:57         

    8 Peter Ramle             Sjövalla FK                1:29:30         

 

 

 

Öppen 9  (7)  

 

    1 Benjamin Edlund         IK Ymer                    1:01:28 B       

    2 Sebastian Edlund        IK Ymer                    1:01:30 B       

    3 Johan Rosen             Göteborg-Majorna OK        1:03:17 B       

    4 Roger Ivarsson          Fjärås AIK                 1:06:49 B       

    5 Tobias Edström          OK Gisle                   1:27:41         

    6 Staffan Edström         OK Gisle                   1:29:30         

    7 Jonas Carlsson          Markbygdens OK             1:30:46